"Ім’я будинку та інші написи"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21 листопада 2012

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація книги Ксенії Бородін та Іванни Гонак "Ім’я будинку та інші написи".

Книга "Ім’я будинку та інші написи" Ксенії Бородін та Іванни Гонак присвячена вивченню польських довоєнних інскрипцій, що збереглися у культурному просторі сучасного Львова і розташовані на житлових будинках. Це перша книга зі серії "Львів popolsku", в якій заплановано ще п’ять книг на дотичну тематику.

У цій праці зібрано і досліджено рекламно-інформативні написи (шильди, клейма, таблички, маркування), інскрипції історичного і релігійного характерів, підписи архітекторів і скульпторів, титульні написи (назви вілл, вуличні та номерні вказівники), меморіальні таблиці тощо, загалом понад п’ятсот інскрипцій.

Книга написана популярним стилем і розрахована на львів’ян і туристів, що цікавляться історією, культурою, мистецтвознавством, лінгвістичною урбаністикою або географією, а також усіх поціновувачів Львова. Видання містить близько 300 фотографій, що ілюструють текстовий матеріал і одночасно слугують задокументованим свідченням стану польських інскрипцій у сучасному Львові. До уваги взято лише ті об’єкти, які доступні загальному огляду (інтер’єрні та екстер’єрні), що дозволяє здійснити мандрівку Львовом – як безкоштовним музеєм під відкритим небом.

Рукопис цього видання отримав схвальні відгуки історика і голового наукового редактора "Енциклопедії Львова" Андрія Козицького, завідувача кафедри полоністики Львівського національного університету Алли Кравчук, мистецтвознавця Польської академії наук п. Маковської. Видання здійснене під патронатом Львівської міської ради за часткової фінансової підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.

Ксенія Бородін

кандидат філологічних наук, доцент Прикарпатського інституту ім. М. ГрушевськогоМАУП. Сфера наукових зацікавлень: слов’янознавство, фольклористика, львовознавство.

Іванна Гонак

магістр менеджменту туризму, ст. викладач Прикарпатського інституту ім. М. Грушевського МАУП, гід-екскурсовод Львовом. Сфера наукових зацікавлень: міжнародний туризм, зокрема польсько-український, Львів як туристичний центр українського та міжнародного значення.