Презентація книги Берріса Куцмані

Презентація книги Берріса Куцмані "Броди: Прикордонне галицьке місто в довгому ХІХ столітті"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

18 вересня 2019 / 15.00

Центр міської історії, Львів

Урбаністична біографія "Броди: Прикордонне галицьке місто в довгому ХІХ столітті" поєднує 150-річну соціально-економічну історію міста з його культурною пам'яттю. Ця книга - перше всебічне вивчення цього міста під владою Габсбургів-Австрії. Автор пропонує читати міську історію не лише через національний об'єктив. Крім вивчення складної етноконфесійної структури Бродів - євреїв, поляків і українців - Бьоріс Куцмані вивчає взаємозв'язок між географічним положенням міста на імперському кордоні, його становищем як ключового торгового центру в Східній і Центральній Європі. Виявивши суперечливі уявлення про Броди в книгах мандрівників, художніх творах та пам'яті, Куцмані використовує сучасні та історичні образи, щоб окреслити ілюстровану прогулянку по теперішньому українському місту.

Книга "Броди: Прикордонне галицьке місто в довгому ХІХ столітті" вперше побачила світ німецькою у 2011 році. Українське видання у перекладі Володимира Кам’янця та під редакцією Мар’яна Мудрого опубліковане видавництвом Літопис у 2019-му році. Український переклад був підтриманий Центром управління та культури в Європі Університету Ст. Галлена та Інститутом нової та новітньої історії Австрійської академії наук.

Модеруватиме презентацію Олексій Чеботарьов (Центр міської історії / Університет Ст. Галлена).

Учасники презентації: Берріс Куцмані (Інститут нової та новітньої історії Австрійської академії наук / Віденський університет), Михайло Комарницький (видавництво "Літопис"), Мар'ян Мудрий (ЛНУ ім. Івана Франка), Мар'яна Максим'як (Центр міської історії / Літературний центр імені Аґнона).

Презентація відбудеться в межах 26 BookForum. Презентація організована за підтримки Австрійським бюро кооперації у Львові.

Зображення

Галерея: Віталій Солопчук