Біографії вулиць

Біографії вулиць

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

проспект Свободи

Про що нам говорять назви вулиць? Яка інформація прихована за кожною із них, і чим цікаве для нас це перейменування? Аналізуючи попередні назви вулиць, можна "реконструювати" історію міста, побачити його як нашарування різних символів і значень, перетинання різних ідеологій та культур. Львів із його складною багатоетнічною історією є прикладом цьому: його центральна вулиця – проспект Свободи – лише за період Другої Світової війни переіменовувалася 5 разів.

На прикладі проспекту Свободи ми спробували привернути увагу мешканців і гостей міста до процесу перейменувань вулиць і показати, яку він несе інформацію в собі. Для цього 23 березня 2015 року був проведений 2-годинний перформанс "Біографії вулиць", під час якого перехожі мали можливість ознайомитись з історією переіменування центральної вулиці міста від кінця XVIII ст. і до нашого часу. Тринадцять волонтерів тримали в руках таблички з історичними назвами проспекту та розповідали перехожим про кожне переіменування. Кожен охочий отримав флаєр із короткою довідкою про історію проспекта Свободи та описом проекту Центру міської історії "Бази назв вулиць Львова", в рамках якого відбувся перфоманс "Біографії вулиць". Перформанс став першою публічною презентацією цієї бази і мав на меті привернути увагу як до самого проекту, так і до процесу перейменування вулиць загалом.

Публічна презентація онлайн проекту "База назв вулиць Львова" відбудеться в середині травня, а зараз ми запрошуємо до тестування.