Міхал Вашинський. Знову у Львові

Міхал Вашинський. Знову у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Олег Чорний, Станіслав Цалик

23 cічня 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Видатний кінорежисер Міхал Вашинський народився у Ковелі, навчався у Києві, і став зіркою польського кіно, а також продюсером голлівудських фільмів. Йому завдячують своєю появою на екрані кіно-зірки Софі Лорен і Одрі Хепберн. І саме в його фільмі вперше пролунала пісня "Тільки у Львові".

Історія Міхала Вашинського майже невідома в Україні. Письменник і сценарист Станіслав Цалик та режисер Олег Чорний запропонують розповідь про його життя та уривки з забутих фільмів.

Подія проходитиме в межах програми [розархівування] Міського медіаархіву Центру міської історії.

 

post picture

Олег Чорний

український режисер, сценарист, медіа-художник. Закінчив університет ім. Карпенка-Карого (1985, курс В.Т.Денисенка, М.П. Мащенка) за спеціальністю «режисура кіно та телефільму. Член Національної спілки кінематографістів України, Української кіноакадемії та Nomadic University for Art, Philosophy and Enterprise in Europe. Зняті ним короткометражні художні, арт-відео роботи, короткометражні і повнометражні документальні стрічки  неодноразово брали участь у різноманітних фестивалях в Україні та за її межами, отримували нагороди.

post picture

Станіслав Цалик

український письменник, сценарист, ВВС history writer. Закінчив ВДІК (1996, сценарна майстерня проф. В. К. Черних). Лауреат мистецької премії “Київ” ім. Івана Миколайчука в галузі кіномистецтва. Член Української Кіноакадемії, Національної спілки кінематографістів України, Асоціації європейських журналістів. Працює в документальному жанрі. Друкується українською, російською, польською, англійською мовами.

[роз]Архівування - це неформальні покази збірок та колекцій Міського медіаархіву, які покликані популяризувати та актуалізувати проблематику архівної спадщини серед громадськості. Ми прагнемо формувати нові погляди на архівування та представляти історичні колекції з незвичної перспективи. Заходи з цього циклу передбачають спільні перегляди і прослуховування візуальних, аудіо-візуальних, чи аудіо творів, які б у відмінній від академічності атмосфері вільних рефлексій і обговорення поєднували популярні формати та архівні-історичні збірки. Це вечори сине-музики чи фото-музики, перегляди фільмів, фото-презентації та інші події, які представлятимуть діалог сучасного і минулого.

Зображення

Верхнє: Вашинський працював з Одрі Хепберн над фільмом «Римські свята» (промоційний матеріал)

Галерея: Ірина Середа