Прем'єра книги

Прем'єра книги "Об'єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії львівського модернізму"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

26.6.2021, 15:00

"Мистецький арсенал", Київ, вул. Лаврська 10-12

Запрошуємо на прем’єру книги Пйотра Лукашевича "Об'єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії львівського модернізму" у перекладі та за редакції Андрія Боярова. Подія є частиною програми Х Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал".

Ця книга впроваджує у обіг історії таких транзитних та гібридних явищ ХХ століття, як творчість групи "artes". Дотепер вони залишаються мало використаною можливістю для осмислення культурних практик як минулого, так і сучасності. Монографія описує львівське середовище митців-модерністів міжвоєнного періоду з особливою увагою до постатей та ідей, що формували групу "аrtes". Вона була заснована у Львові наприкінці 1929 року, після повернення молодих і радикально налаштованих митців із навчання у Модерній Академії Фернана Лєже та в інших європейських осередках. Об'єднання програмно включало митців різних національностей — поляків, євреїв, українців, а його виникнення і діяльність були пов'язані зі світовими центрами — передусім Парижем та з локальними контекстами міста. У різні періоди з групою artes були пов'язані, зокрема, Отто Ган, Генрик Стренг, Єжи Яніш, Людвік Ліллє, Александер Кшивоблоцький, Роман Сельський, Марґіт Райх-Сельська, Тадеуш Войцеховський, Павло Ковжун, Анджей Пронашко, Дебора Фоґель та інші митці.

Українське видання книги, завдяки новим вступу, післямові та коментарям, розширенню ілюстративного матеріалу, позиціонує артесівців у ширших мистецьких та історичних контекстах. Книга буде цікава не лише для дослідників і митців, але й для широкої читацької аудиторії.

Учасники події

Андрій Бояров

Візуальний митець, незалежний куратор, дослідник львівського й українського модернізму та авангарду

Олеся Островська-Люта

Кураторка, директорка “Мистецького арсеналу”

Надія Бернар-Ковальчук

Кураторка, дослідниця Музею Харківської школи фотографії

Тетяна Пушнова

Керівниця відділу публічних комунікацій “Мистецького арсеналу”

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ" — щорічний проєкт Мистецького арсеналу. Місія події — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.

  • img

  • img

  • img

  • img