Навколо Простору синагог. Прогулянка спільною спадщиною Львова

Навколо Простору синагог. Прогулянка спільною спадщиною Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5 грудня 2019 / 18.30 

Центр міської історії, Львів

Проект, розроблений та базований навколо цитат "Простору синагог", пропонує погляд на минуле міста як спільну спадщину – українську, польську, єврейську, радянську, європейську. Комемораційно-публічний комплекс "Простір Синагог", який знаходиться в історичному центрі Львова, є ініціативою для вшанування історії євреїв у Львові та кращого розуміння спільної міської історії і спільної спадщини самими львів’янами і гостями міста. У 2016 році першу частину публічного простору було відкрито для широкої публіки. Вона включає консервацію залишків синагоги "Золота Роза", маркування фундаменту єврейського Будинку навчання Бейт Гамідраш та встановлення меморіальної інсталяції "Увіковічнення" з текстами українською, англійською, івритом, польською, ідиш, німецькою, французькою, голландською, російською показують багатомовність та культурне розмаїття історій міста та його мешканців. Цей комемораційний простір стане основою і одночасно відправною точкою для оповіді про Львів XIX-XX століття в цьому проекті.

Проект складається з трьох частин: проведення дослідження та видання путівника, розробка віртуального маршруту і освітньої програми для шкіл.

На основі цитат меморіальної інсталяції "Увіковічнення" дослідники-експертами розробили тексти, які стали основою путівника. Вони розповідають різні історії міста через призму власних поглядів. Кожне есе написане авторкою чи автором, професійний підхід яких та особистий зв’язок з авторами цитат - як дослідників, учнів, друзів - дозволяє поглянути на Простір Синагог по-іншому. Ці тексти вибудовують певний наратив, який стосується не лише єврейської громади Середмістя, а виходить часово і просторово за межі локації. Це дає більші можливості оповіді про минуле міста, залучаючи різні контексти і історії, включаючи їх в складну історію Львова, яку століттями творили різні спільноти. Фокус путівника на індивідуальних історіях концептуалізує спільну спадщину в  більш чутливий спосіб, що дає змогу по-іншому побачити історію міста та критично розглянути такі теми, як спільнота, приналежність, включеність/виключеність, багатоетнічність та розмаїття.

У рамках проекту "Інтерактивний Львів" на основі путівника розроблений віртуальний маршрут. Завдяки пов’язанню з матеріалами "Інтерактивного Львова", маршрути поміщені у ширший контекст історії міста та дозволяють подивитися на його минуле не лише через лінійну оповідь, а й через взаємопов’язання з низкою культурних нашарувань і особистих досвідів.

Освітня програма також базується на матеріалах путівника з залученням цифрових інструментів. Ідея цієї частини проекту - доєднати вчителів та учнів до процесу роботи з історичним матеріалом у форматі сторітелінгу. Програма має інтердисциплінарний характер - до роботи з учнями будуть задіяні вчитель історії, літератури, інформатики.

На презентації будуть представлені структура путівника, тексти та автори (Владислава Москалець), онлайн-мапа в рамках проекту "Інтерактивний Львів" (Тарас Назарук), віртуальні маршрути (Тарас Мартиненко), освітні матеріали та плани навколо проекту (Христина Бойко).

Запрошуємо до спільної розмови дослідників, гідів, освітян, мешканців та гостей міста та всіх зацікавлених темою зустрічі.

Проект реалізується за підтримки Львівської міської ради

  • img

Зображення

Галерея: Ірина Середа