Львівські вулиці і кам’яниці

Львівські вулиці і кам’яниці

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

17 листопада 2011

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація книг Ігора Мельника "Львівське Середмістя: всі вулиці, площі, храми, кам’яниці" (Львів: в-во "Апіорі", 2011) та "Краківське передмістя та західні околиці Королівського столичного міста Львова" (Львів: в-во "Центр Європи", 2011).

Модераторка: письменниця, кандидат філологічних наук Надія Мориквас.

"Львівське Середмістя: всі вулиці, площі, храми, кам’яниці"

Львівське Середмістя – місто серед мурів, є унікальним урбаністичним ансамблем, у якому збереглися давня планувальна структура та багато пам’яток містобудування, архітектури, історії та мистецтва. У книзі вперше вміщено усі вулиці та будинки (разом з тими, яких вже давно немає) Львівського Середмістя, яке стало окремою дільницею Королівського столичного міста Львова наприкінці XVIII сторіччя. Тоді кожна кам’яниця мала індивідуальну назву за іменами своїх власників чи особливими рисами самої будівлі.

"Краківське передмістя та західні околиці Королівського столичного міста Львова"

"Краківське передмістя та західні околиці Королівського столичного міста Львова" – чергова книга авторської серії "Львівські вулиці і кам’яниці". Краківське передмістя охоплювало колись західну частину Королівського столичного міста Львова. Після 1871 р. таблички з позначенням вулиць Краківського передмістя мали білий колір із зеленим обрамленням. Запроваджені австрійською владою порядкові номери будинків Краківської дільниці мали індекс 2/4. Тому зелена обкладинка цієї книги відображає цю традицію. В книзі вміщена теж інформація про містечка та громади, що перебували за межами передмістя: Левандівку, Сигнівку, Рясне, Білогорщу, Зимну Воду, Рудно, Скнилів, Скнилівок. Деякі з них у різний час увійшли до меж міста, а багато ще перебувають поза Львовом, однак пов’язані з ним масою старих та сучасних взаємин, посідають давні пам’ятки та цікаві об’єкти, з якими варто ознайомитися.

Обидві книги є продовженням авторського проекту "Львівські вулиці і кам’яниці". Прологом до цієї серії, що має вийти у світ протягом 2009–2012 років, стала книга "Львівські вулиці і кам’яниці, мури, закамарки, передмістя та інші особливості Королівського столичного міста Галичини" (Львів: Центр Європи, 2008). У 2009 р. вийшла книга "Львівський Новий Світ та південні околиці міста від Святого Юра до Наварії", а у 2010-му було їх дві – "Довкола Високого Замку шляхами і вулицями Жовківського передмістя та північних околиць міста Львова" та "Личаківське передмістя та східні околиці Королівського столичного міста Львова" (у співавторстві з Роксоляною Загайською).