За лаштунками пограниччя: питання соціальної історії мистецтва

За лаштунками пограниччя: питання соціальної історії мистецтва


  • Тривалість курсу:
    вересень-грудень 2011
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Цей семінар був спільним проектом Центру міської історії та Українського Католицького Університету.

Курс тривав один семестр. Учасниками семінару були магістри і студенти УКУ та програми МІГуС. Семінар був відкритий також для студентів і аспірантів інших навчальних закладів. Заняття відбувалися щотижня англійською мовою.

Курс "За лаштунками пограниччя: питання соціальної історії мистецтва" бвло присвячено світові мистецтва, його соціальним та політичним структурам. Об’єктом дослідження стала  Російська Імперія і Радянський Союз – дві держави, в яких мистецтво за загальною згодою "мало вагу". Під час курсу, розглядалося те, як люди інтерпретували мистецтво, яку функцію воно виконувало у житті його творців, його авдиторії, а також тих, що займалися його регулюванням. Порівняно пізній (ніж у Європі) розвиток високої культури, професіоналізація мистецтва, імпорт та експорт із Заходом, мистецький вибух у XIX-XX століттях, імперський, національний та совєтський мистецький менеджмент, зміна ролі митця і мистецтва у суспільстві, динаміка центру і периферії, розвиток мистецтва і міста – таким став неповний перелік тем, що протягом семестру ставилися у курсі.

Форми навчанню надала культурна історія. Іншими словами, слухачі курсу намагалися зрозуміти не лише мистецькі досягнення Росії та Радянського Союзу, але і світ смислів, що стоїть за ними. Цей семінар не претендував на вичерпність – натомість він спробував надати учасникам набір аналітичних знарядь для читання і писання про культуру.

Мейгіл Фавлер

захистила кандидатську дисертацію з історії “Бомонд: держава та сцена на краю імперії. Росія та Радянська Україна, 1916-1941 рр.”  у Прінстонському університеті. Має науковий ступінь з російської літератури та ступінь магістра з акторського мистецтва.