Бернардинський монастир

Бернардинський монастир

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29 червня 2012

Міжнародний відкритий конкурс проектів облаштування відкритих просторів комплексу Бернардинського монастиря у Львові оголошений 29 червня 2012 р. Львівською міською радою разом з Центром міської історії Центрально-Східної Європи та спільним українсько-німецьким проектом "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова", що здійснюється співпрацею Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Особи та групи фахівців та/або студентів в галузях архітектури, ландшафтного дизайну та/або містобудування з усього світу були запрошені створити проектне рішення впорядкування громадських відкритих просторів всередині та навколо комплексу Бернардинського Монастиря в центральній частині Львова, яке:

  • відобразить історичні, просторові, суспільні і кліматичні характеристики території;
  • збереже унікальні існуючі характеристики кожної частини ділянки і покращить їхню якість за допомогою нових елементів та використання;
  • об’єднає усі частини комплексу єдиною концепцією та інтегрує дану територію в існуючий міський контекст;
  • покращить потенціал даної території як місця громадського відпочинку.

Було зібрано більше 50 додаткових запитань від учасників, стосовно процедури проведення та матеріалів конкурсу, території Бернардинського монастиря, тощо. З відповідями на питання можна ознайомитись у розділі FAQ офіційної веб-сторінки конкурсу.

Подання робіт тривало понад три місяці, прийом робіт було завершено 8 жовтня 2012. 26 жовтня 2012 р. відбулося засідання міжнародного журі, що оцінювало проекти, які надійшли на конкурс "Облаштування Відкритих Просторів Комплексу Бернарднинського Монастиря".

Загалом на конкурс надійшло 30 проектів з 13 країн: Бельгія (1 проект), Болгарія (1 проект), Великобританія (2 проекти), Індія (1 проект), Канада (1 проект), Німеччина (3 проекти), Португалія (1 проект), Румунія (2 проекти), Сербія (2 проекти), США (5 проектів), Угорщина (1 проект), Україна (9 проектів), Чеська Республіка (1 проект).

Після дискусій та обговорень преміями було відзначено наступних учасників:

1-ше місце:Будапешт, Угорщина - Петер Сабо, Ева Дері-Папп, Андраш Ґаздаґ, Тамаш Карачоний.
2-ге місце:Львів, Україна - Юрій Столяров, Павло Моркель, Ольга Малиновська, Святослав Бабій.
3-тє місце: Берлін, Німеччина - Себастьян Рюбенакер, Петер Ратманн, Мартін Тітц.
4-те місце, почесна відзнака: Бухарест, Румунія - Марія Дарія Оанча, Йоана Тіліча, Тудор Еліан, Матей Еуґен Стоян, Аліна Ґабріела Панаіт.

Премії

Перша премія: €3000, Друга премія: €2000, Третя премія: €1000, до двох заохочувальних відзнак €600.

До складу міжнародного журі входили викладачі, архітектори, мистецтвознавці, урбаністи з Німеччини, Польщі та України. Львівську міську раду представляли Лілія Онищенко, голова управління охорони історичної спадщини та Андріан Гутник, депутат міської ради та голова депутатської комісії архітектури, а також представник спілки ICOMOS Україна.

Виставка конкурсних робіт тривала до 18 листопада 2012 р. в приміщенні музею на Ринку 10 (другий поверх). Усі конкурсні проекти доступні для перегляду на сайті: www.design-competitions.lviv.ua

Більше інформації:www.design-competitions.lviv.ua

  • img

  • img

  • img