Опера й місто. Практики соціального виключення й включення

Опера й місто. Практики соціального виключення й включення

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20 -21 липня 2007

Бібліотека Центру міської історії

У Центрі відбувся один із семінарів міжнародного проекту "Опера у процесах трансформації суспільства".

Остап Середа (Львів), один із учасників проекту й головний організатор цього семінару, Філіп Тер (Франкфурт на Одрі), керівник проекту, та Гаральд Біндер, директор Центру, привітали 16 учасників у бібліотеці Центру.

Упродовж першого дня (20 липня) учасники презентували монографії, які вони готують у рамках проекту.

Другого дня (21 липня) у виступах порушувалися конкретні питання, як-от: Які соціальні групи домінували у операх різних міст і що це означало (не лише з точки зору соціальної історії, а й як це впливало на підбір керівництва опери та її репертуару, а також самі постановки)? Чи опера була місцем зустрічей винятково для еліти, чи існували спроби / вимоги "привести" туди нижчі класи (робітників, селян)? Що говорить склад глядацької аудиторії про суспільний лад у конкретно визначений час? Якими були соціальні функції глядацького залу, фойє, кафе, сходів та ін.? Як архітектура віддзеркалювала суспільний лад? Чи існувала публіка поза межами глядацького залу (як-ось, у салонах, газетах, навколо поштівок зі зображеннями оперних зірок, оперних календарів тощо)? Як загальні зміни віддзеркалювалися у середовищі, що формувалося довкола опери?

Після обіду другого дня учасники семінару приєдналися до літньої академії фундації ЦАЙТ, де представили свої проекти й у ширшому колі обговорили різноманітні аспекти культурного і музичного життя Львова.

За фінансової підтримки фундації Вольксваґен.