Долаючи кордони

Долаючи кордони

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

30 жовтня - 8 листопада 2015

Берлін, Варшава, Львів

У нашому житті кордони виконують не лише політично-адміністративну функцію. Ідейні, культурні, релігійні, суспільні та мовні відмінності можуть творити кордони, які підсилюють наявні поділи і часто ослаблюють будь-яку форму діалогу "поза кордонами". Люди творять кордони, і люди можуть їх подолати. Соціальне виключення через стереотипи, психічні хвороби та фізичні каліцтва, дискримінація мігрантів, біженців, етнічних і сексуальних меншин, а також крайній націоналізм, нові міжетнічні конфлікти і війни, творять невидимі кордони, що розділяють людей.

Центр міської історії гостив воркшоп "Долаючи кордони", який вже вдруге проходитив у Львові. Проект був організований для молоді з Німеччини, Польщі та України задля об'єднання людей поза кордонами, подолання стереотипів і зміни перспектив під час транснаціональної подорожі поїздом з Берліну через Варшаву до Львова. У 2014 році ми не лише приймали студентів, а й готували програму у Львові.

Учасники розпочали подорож в Берліні в п'ятницю 30 жовтня. Після трьох днів воркшопів, зустрічей і обговорень вони сіли у потяг до Варшави, де продовжили дискусії.

Останньою зупинкою 6 листопада був Львів, де учасникам провели екскурсії районом Підзамче та територією меморіалу-музею "Тюрма на Лонцького". В Центрі міської історії вони говорили про гендер та права людей та розмірковували про війну та кордони.

В останній день проекту, 7 листопада, були представлені проекти, напрацьовані молодими людьми впродовж воркшопу і подорожі потягом від міста до міста.

За докладнішою інформацією звертайтеся до ГО "Кластер" та "Нова Доба" або відвідайте сторінку у соцмережі Facebook.

Проект реалізовано у рамках програми "Європейці за мир" за підтримки Фундації "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ). Проект також дофінансовано Міністерством закордонних справ Німеччини.

Організатори воркшопу: Citizens of Europe e. V. у співпраці з Польською фундацією Шумана і ГО "Кластер". За підтримки Центру міської історії.

  • img

  • img

  • img

  • img