Привертаючи забуту історію. Уявлення про Центрально-Східну Європу в англомовних академічних підручниках

Привертаючи забуту історію. Уявлення про Центрально-Східну Європу в англомовних академічних підручниках

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24 червня 2015

Центр міської історії, Львів

Центр міської історії прийматиме учасників Тринадцятої конференції наукового семінару. Ініціатором проекту є професор Анджей Камінські з відділення історії Джорджтаунського університеті у Вашингтоні. Ідея проекту полягає у внесенні доповнень і поправок до англомовних академічних підручників для студентів та аспірантів у США, Канаді, Великобританії, Австралії та інших англомовних країнах щодо історії Польщі та країн Центрально-Східної Європи.

Програма, розпочата у 2006 році, виявилася дієвим інструментом для ефективного впливу на зміст чергових редакції найважливіших підручників про Східну Європи. Формат програми передбачає безпосередню співпрацю з авторами конкретних, вибраних для цієї програми, підручників та, що не менш важливо, - з їхніми видавцями. На сьогодні в рамках програми було проаналізовано 54 підручники, що зумовило значні зміни і доповнення до наступних виданьі, насамперед, зміни розуміння історії регіону Східної Європи.

Цього року буде обговорено одинадцять текстів, серед яких два тексти, що стосуються історії України українських та польських істориків:  Сергія Єкельчика, "Україна: народження модерної нації" (Видавництва Оксфордського Університету) та Збігнєва Войновського "Соціалістична Україна1956-1985" (Видавництва Університету Торонто).

Існуюча співпраця з американськими, британськими і канадськими університетськими видавництвами у Гарварді, Єлі, Оксфорді (Нью-Йорк), Кембриджі, Піттсбурзі, Торонто та іншими приносить свої результати. Співпрацюючи з університетами, редакторами та авторами університетських підручників, ми створюємо широке середовище задля покращення бачення і знання історії Польщі та її сусідів. Такі підручники видаються в різних редакціях тиражами, що сягають сотні тисяч примірників. Автори та редактори підручників, дискутуючи з експертами-істориками, спільно намагаються подолати розбіжності в тлумаченні, спростувати стереотипні підходи і видалити існуючі фактографічні помилки.

Організаторами конференції є Фонд громадянського простору та соціальної політики. Партнерами Фонду з самого початку реалізації проекту є Джорджтаунський університет і Польська академія умінь. Серед партнерів проекту, Міжнародний Вишеградський фонд, Музей історії Польщі та Студіум Східної Європи Варшавського університету. Конференцію організовано за підтримки Фонду PZU.

  • img