Поглиблені дослідження Голокосту сьогодні: джерела і підходи

Поглиблені дослідження Голокосту сьогодні: джерела і підходи

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

17–22 вересня 2017

Центр міської історії, Львів

Міжнародний воркшоп EHRI проводився у рамках проекту Європейської інфраструктури вивчення Голокосту (EHRI), за підтримки Європейської комісії. Запрошуємо ознайомитись з воркшопом на офіційній сторінці події.

Джерела про Голокост і східна Європа
Воркшоп пропонував огляд існуючих підходів і тем у дослідженнях Голокосту, з наголосом на джерела та на Україну, а також на інші країни, де переслідували і вбивали євреїв. Питання, які планувались обговорювати, включала способи поєднання місцевої і транснаціональної історії; відмінності між джерелами злочинців і єврейськими джерелами; вплив ретроспективного підходу на повоєнні джерела; способи доступу і використання записів судових розслідувань; а також стан досліджень Голокосту загалом. Учасників також поінформували про Портал EHRI та запросили з ним працювати. Він пропонував доступ до відомостей про архівні матеріали, пов’язані з Голокостом, що містяться майже у двохсот тисячах архівних установ у Європі та за її межами.

Унікальний контекст
Місце проведення воркшопу творить неповторний контекст. Львів (Lwów, Lemberg), місто, де на початку нацистської окупації влітку 1941 сталися горезвісні погроми. Тут знаходилося одне з найбільших гетто нацистської Європи, табір примусової праці, відбувалися масові розстріли, вивезення і вбивства у газових камерах Белжеця і Собібора. У Львові також мешкав митрополит Андрей Шептицький, найбільш високопоставлений сановник у всій католицькій церкві, який відкрито висловив протест проти Голокосту та ризикував власним життям, переховуючи постраждалих. Це місто, де мешканці робили різні вибори та ставали їх свідками, від допомоги євреям у виживанні під час Голокосту до співучасті у їх переслідуванні та масовому вбивстві. Протягом останніх років у Львові з’явилися численні ініціативи та проекти про багатонаціональне минуле у місті.

Обміни і екскурсії
Воркшоп EHRI складався з сесій та відвідин місцевих меморіальних місць і архівів.

Організатори: Інститут питань війни, Голокосту і геноциду Національного інституту документування війни (NIOD) (Амстердам) у співпраці з Центром вивчення Голокосту Інституту новітньої історії (Мюнхен), та у партнерстві з Центром міської історії (Львів).

  • img

  • img

  • img

Зображення

Галерея: EHRI