Входи/Виходи соціалізму: візії і досвіди змін у містах

Входи/Виходи соціалізму: візії і досвіди змін у містах "другого світу"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25-27 серпня 2017

Центр міської історії, Львів

Конференція має на меті об’єднати дослідників, які вивчають різні періоди та міста, де упродовж ХХ ст. втілювалися чи провалювалися соціалістичні проекти, а також ті, де вони діють і досі. Тема переходу до соціалізму чи виходу з нього, а також перетворення соціалістичних міст дає початок для ширшої дискусії про особливості змін у містах у соціалістичних країнах та співставлення з аналогічними тенденціями у "розвинених" країнах та "третьому світі". Конференція досліджує зміст поняття "соціалістичного міста", його "входи і виходи", від електромереж і житлового фонду до музеїв і сакральних місць у ці перехідні періоди. Аналіз обставин, які витворили нові форми міського життя, може допомогти створити свіжі наративи про соціалістичні міські досвіди і візії у критичні періоди їхньої реалізації, з огляду як на майбутнє, так і на минуле соціалістичного проекту.

Мета конференції – зібрати дослідників, які займаються дуже різними періодами та регіонами, щоб по-новому поглянути на минуле і сучасність соціалістичних міст. Зокрема, на конференції будуть розглядатися роль міст та їхні перетворення під час переходів до соціалізму та виходів з нього. Акцент на цих переломних моментах в історії урбанності "другого світу" допоможе детальніше дослідити основні ресурси і матеріали, як символічні, так і фізичні, а також ключові чинники, людські і не пов’язані з людиною, які вплинули на формування та розформування соціалізму. Маємо надію, що зібравши низку хронологічно та географічно різноманітних прикладів, ми зможемо дати поштовх стимулюючим дискусіям, щоб оцінити характерні особливості і різновиди суспільств і міст, у яких спершу реалізовувався, а згодом відкидався соціалізм.

Члени оргкомітету:
Дарія Бочарнікова (KU Leuven / Центр образотворчого мистецтва BOZAR)
Софія Дяк (Центр міської історії)
Стівен Е. Гарріс (Університет Мері Вашингтон / Національний музей космонавтики)

Організації:
Центр міської історії
Мережа "Урбанність другого світу"

Партнери:
Центр урбаністичних студій НаУКМА

За підтримки Українського Фулбрайтівського кола, Програми імені Фулбрайта в Україні та Інституту міжнародної освіти

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Головна алея скверу на проспекті Свободи, 1944. Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного / Міський медіаархів

Галерея: Назар Пархомик