Умань (не)відома: нові підходи, формати та теми у розповіді про знану і приховану спадщину міста

Умань (не)відома: нові підходи, формати та теми у розповіді про знану і приховану спадщину міста

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5-6  грудня 2019

Бібліотека Уманського національного університету садівництва, вул. Інститутська, 1

Умань як не надто велике місто є одним з найбільших туристичних центрів України завдяки парку «Софіївка». Умань чи не найбільш відоме місто за межами України через історію брацлавського хасидизму і події Коліївщини. Що знає український і іноземний турист про Умань окрім цих відомих фактів та об’єктів? Як відкрити туристу багату складну і неоднозначну історію міста і її спільнот, виходячи за межі вузьконаціональних наративів і політичної історії? Як включити домінантні історії в новий наратив міста, який буде фокусуватися не на історії подій і об’єктів, а на історії людей і спільнот.

Ці та інші питання будуть дискутуватися учасниками дводенного воркшопу, покликаного підняти нерозпрацьовані міські теми і залучити нові формати їх представлення. Програма воркшопу пропонує ознайомитися з новими підходами до проведення екскурсій і з різними форматами залучення аудиторії. Розроблені методології екскурсій по відомих місцях Умані дадуть учасникам нові знання і навички як розробляти маршрути, як підбирати візуальний та інтерактивний матеріал, як включати історію тих спільнот, які в наслідок радикальних трансформацій ХХ століття були переселені чи винищені і спадщина яких затерта в публічному просторі міста, як вибудовувати комунікацію з туристичною групою і чому це важливо?

До участі запрошуються гіди міста Умані та інших міст, які проводять екскурсії містом та організовуються тури до Умані, історики, краєзнавці, бібліотекарі, які розробляються різного типу історичні матеріали (ігри, історичні конкурси, тематичні програми тощо).

Зареєструватися на воркшоп можна за онлайн-формою.
Остання дата подачі заявки 3 грудня 2019 р.

З питаннями просимо звертатися до Владислави Швець за е-поштою [email protected] та тел. +380 67 833 39 49

Воркшоп є частиною дворічного проекту "ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину".

Організатори: 
Центр міської історії
Відділ культури Уманської міської ради

  • img

  • img