Публічна історія сьогодні: усні оповіді, локальна пам'ять і спільнота

Публічна історія сьогодні: усні оповіді, локальна пам'ять і спільнота

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14-15 березня 2016

Центр міської історії, Львів

Центр міської історії та магістерська програма з публічної історії Українського католицького університету провели робітню для студентів.

Усна історія від початку 1990-х рр. активно використовується в Україні, однак частіше у вузькому академічному контексті або ж у суто краєзнавчих дослідженнях. Однак, усні оповіді можуть стати інструментом не лише зміцнення та підтримки груп із різними соціальними, національними чи культурними ідентичностями, але й критичного аналізу стратегій, які використовують різні актори у просуванні своїх версій історичного минулого. Історичне минуле, своєю чергою, може стати потужним ресурсом перетворення громадської сфери, якщо зробити історичну культуру більш демократичною та відкритою для партнерської комунікації між професіоналами-істориками та ширшою публікою.

Метою робітні був тренінг студентів - майбутніх науковців, активістів громадянського суспільства та публічно-історичних проектів, які зможуть поєднати сучасні методологічні підходи соціо-гуманітарного знання із критичним інтересом до культури пам'яті різних груп і спільнот. Учасники ознайомилися з роботою інституцій Львова, які представляють результати історичних досліджень у популярних форматах для широкої публіки, а також брали участь у дискусії про проекти документального театру режисера Олександра Брами, які базуються на методиці усної історії.

Під час робітні студенти з усієї України, що здобували різні гуманітарні спеціальності, взяли участь у заняттях з дослідниками і практиками із галузей публічної історії, усної історії, досліджень пам'яті, зокрема з Оксаною Кісь, Наталією Отріщенко, Вікторією Середою, Володимиром Склокіним, Василем Расевичем.