Культура на перехресті культур: виклики та перспективи у наближенні до минулого

Культура на перехресті культур: виклики та перспективи у наближенні до минулого

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

3 серпня 2013

Центр міської історії, Львів

Воркшоп мав на меті розглянути як сучасна культура й мистецтво використовують, відображають і стосуються до багатокультурної спадщини, і яка роль сучасної культури й мистецтва у "наближенні минулого" та представленні "складної історії" й "негативної спадщини"?

Разом з учасниками семінару і гостями ми шукали відповіді на питання:

Яке місце культури у багатьох сучасних суспільствах, де спадщина сприймається як головна індустрія, а різноманіття – як головна цінність? Як різні формати – такі як театр, література, фестиваль чи кіно – впливають на наше розуміння й усвідомлення багатоетнічного минулого, конфліктних наративів? Як, підходячи до складного минулого й спадщини через такі творчі формати, ми можемо апелювати чи розмірковувати про питання, важливі для сучасних суспільств? Як досягнути критичного пере/осмислення й емоційного пере/творення складного минулого? Що культура пропонує на противагу історичній – академічній й популярній – інтерпретації?

Семінар поділявся на чотири секції. Кожна секція зосереджувалась на певному жанрі й форматі – література, кіно, фестиваль, й театр. В окремих секціях ми проаналізували, як вони представляють теми, що пов’язані із різноманіттям й складним минулим, як вони розглядають, перепозичають та включають результати й питання з інших галузей – академічного і громадського дискурсів. Що, зокрема, кожен з них вносить до нашого розуміння минулого й культури пограниччя?

Воркшоп відбувався у рамках літньої школи "Єврейська історія та багатоетнічне минуле Центрально-Східної Європи: суспільства, культури та спадщина" та фестивалю LvivKlezFest. Воркшоп також включав виставку Олени Фрідман та арт групи "Nehama"Українські символіки" в конференц-залі Центру міської історії.

Щоб обговорити ці питання, воркшоп збирав митців і культурологів, задіяних у різноманітних ініціативах для вивчення минулого й спадщини прикордоння та поліетнічних громад, які в минулому проживали на цих територіях.

  • img

  • img

  • img