Театр і війна: культурні мережі та міський простір у Львові/Lemberg /Lwów (червень 1914 - червень 1915)

Театр і війна: культурні мережі та міський простір у Львові/Lemberg /Lwów (червень 1914 - червень 1915)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Оксана Дудко

Центр міської історії

25 грудня 2013

Центр міської історії, Львів

Театр став популярним феноменом сучасного міста. Міська театральна культура Львова створювалася в XIX і на початку XX століття. У цей період виникли основні міські театри, а також низка нових "місць зустрічей", публічних місць. Довоєнний Львів був також містом розвиненої національної - польської, української, єврейської - театральної традиції.

Війна великою мірою стала переломним моментом в театральному житті міста. Велика війна означала не тільки колапс і погіршення міської театральної структури Львова, а й зміни, перетворення і створення нових культурних практик. Війна не тільки призупинила можливість розвитку, а й створила новий контекст, підкреслила нові цінності, трансформувала фізичні та ментальні межі, а також спричинила появу просторів для обміну і взаємодії.

Вона також стимулювала процес переосмислення ролі та мети театру і пошуку нової естетики в театрі. Презентація мала на меті проаналізувати символічні значення культури під час війни в ширшому політичному, економічному і соціальному контексті, досліджуючи мережі взаємодії серед театральних спільнот і зміни в культурному просторі і ландшафті Львова. У презентації дослідниця зупинилася на кількох тематичних дослідженнях, щоб зрозуміти, яким чином різні театри відповідали на виклики на війни.

post picture

Др. Оксана Дудко

керівник проекту “Інтерактивний Львів” Центру міської історії. Захистила дисертацію про суспільно-політичну думку українців Галичини зламу ХІХ–ХХ ст. Сфера наукових зацікавлень – публічний простір Львова (друга половина ХІХ – початок ХХст.), Перша світова війна, ритуали та практики публічних заходів (святкування, коммеморація та ін.), історія театру і театрального менеджменту.

Семінар відбувся в межах  серії "Львів/Lwów/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики".