Радянізація на

Радянізація на "єврейській вулиці": реакція польських євреїв на новий порядок у 1939 р.

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Еліяна Адлер

Пенсильванський університет

3 квітня 2017

Центр міської історії, Львів

У цій презентації було розглянуто, як запроваджувалася радянська політика на польських землях, здобутих у 1939 р., а також, як польські євреї реагували на нові обставини. Дослідження базується передовсім на спогадах і свідченнях біженців, які полишали свої домівки під час німецької окупації, прямуючи у міста західної України і західної Білорусі. Це частина масштабнішого проекту пропольських євреїв, які пережили Другу світову війну на неокупованих територіях СРСР. На сьогодні дослідження сфокусоване на містах Львів і Білосток, і на тому, як міське середовище водночас ускладнювало і полегшувало адаптацію біженців.

Міський семінар відбудеться англійською мовою.

Еліяна Адлер

професорка Пенсильванського університету (США), на даний момент наукова співробітниця Німецького історичного інституту у Варшаві. Видавши декілька статей на цю тему, вона пише книгу про польських євреїв, що пережили Другу світову війну як біженці і депортовані в Радянському Союзі. Є авторкою праці “У її руках: освіта єврейських дівчат у царській Росії”, а також співредакторкою роботи “Єврейська література і історія: міждисциплінарна розмова”; “Відбудова старої країни: американське єврейство у період пост-Голокосту”, а також 30 тому публікації “Полін”, присвяченого історії єврейської освіти у Східній Європі.

Зображення

Верхнє: Білосток під радянською окупацією, 1941 р. (Дошка з написами на ідиші: День виборів для делегатів у Народні збори Західної Білорусі)