Кав'ярні і розвиток соціально активного малого бізнесу в Україні під час повномасштабної війни

Кав'ярні і розвиток соціально активного малого бізнесу в Україні під час повномасштабної війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Вікторія Грівіна

Університет Сент-Ендрюс

20.2.2024; 16:00

Бібліотека Центру міської історії

Повномасштабне вторгнення 2022 року вплинуло не лише на приватні життя українців, але й докорінно змінило підприємницький ландшафт країни. Кафе, пекарні та кав'ярні прикордонних міст одні з перших відчули на собі наслідки конфлікту. Разом із тим, часто саме соціально-орієнтований малий бізнес першим прийшов на допомогу у справі захисту міст та спільнот. В Харкові усього за 30 кілометрів від кордону, після закриття усіх закладів харчування в лютому 2022 року, низка кафе переформатували свої простори на волонтерські центри, кухні почали готувати їжу для територіальної оборони, медиків, ДСНС та місцевих мешканців. Деякі заклади прихистили містян, що втратили власне житло, інші почали використовувати свої соціальні мережі для збору коштів для різноманітних гуманітарних потреб, медикаментів або озброєння. Після звільнення значної території Харківської області восени 2022 року, сфера обслуговування почала повертатись до звичної бізнес-діяльності. Разом із тим, значна кількість закладів не відмовилась від соціального напрямку: віддавати частину доходів на програми підтримки цивільних або військових ініціатив, влаштовувати акції солідарності та збір коштів на різноманітні потреби. Своєю проактивністю заклади вибудували потужні соціальні зв'язки, створили місцеві спільноти, що здатні швидко реагувати на виклики воєнного часу та надзвичайної ситуації. Вже зараз відчувається роль новостворених спільнот також у повсякденних соціальних та культурних процесах міста.

Запрошуємо на міський семінар Вікторії Грівіної, під час якого дослідниця розгляне, чи може активізм в умовах війни вплинути на подальший розвиток соціального малого бізнеса в Україні? Як зміниться культура кав'ярень та кафе в наших містах в довгостроковій перспективі? Яку роль можуть відігравати вибудовані навколо місцевих закладів спільноти надалі?

post picture

Вікторія Грівіна

Університет Сент-Ендрюс

Дослідниця, перекладачка. Захистила магістерське дослідження із впливу вуличного мистецтва на формування громадських спільнот в місцевому просторі Харкова (“The Influence of Street Art on Community Development in Kharkiv, Ukraine”).

Впродовж лютого 2024 Вікторія перебуває на дослідницький резиденції у Центрі міської історії та працює над дисертаційним дослідженням “Вразливий спадок та екологічне переосмислення Харкова”. Дослідниця планує документувати враження місцевих мешканців, що переїхали з Харкова до чи після повномасштабного вторгнення, або мають досвід проживання в Харкові (в будь-який час) і відкриті до того, щоб поділитись своїми враженнями від міста, а також порівняти два міста.

Семінар відбудеться у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проєктів, досліджень, які перебувають на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть на е-мейл Єлизавети Бобрової ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: фото Вікторії Грівіної