Єврейська культурна спадщина Великопольщі з перспективи сучасної фотографії

Єврейська культурна спадщина Великопольщі з перспективи сучасної фотографії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Пьотр Пілюк 

фотограф, публіцист і документаліст

16 квітня 2009

Бібліотека Центру міської історії

Відбулася мультимедійна презентація фотографій єврейських пам'яток Великопольщі (Центральної Польщі) Пьотра Пілюка , зроблених автором у 1989-2008 рр., яка показує культурний спадок польських євреїв з таких містечок, як Каліш (Kalisz) та Конін (Konin), а також німецьких євреїв в таких містах, як Познань (Poznań), Острув (Ostrów), Бук (Buk) та Лєшно (Leszno). З допомогою мови фотографії автор відшукує сліди, залишені єврейськими спільнотами на польсько-німецькому пограниччі.

Зустріч і мультимедійна презентація була поєднана з презентацією щомісячника "Єврейське слово" ("Słowo Żydowskie"), який видається у Варшаві. Учасники отримали безкоштовні промоційні примірники січневого видання, яке присвячене єврейській культурній спадщині Познані і Великопольщі.

post picture

Пьотр Пілюк 

є незалежним фотографом, публіцистом і документалістом, який багато років працює над власним проектом “Сліди присутності”, який має на меті показати єврейські релікти в міському просторі Центрально-Східної Європи. Пьотр Пілюк презентував свої фотографії в Польщі, Німеччині, Великій Британії, Болгарії, Швеції, Україні, США. Є членом правління Суспільно-культурного товариства євреїв в Польщі (Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce), працює в редакції щомісячника  “Słowo Żydowskie / Dos Jidisze Wort” в Варшаві. Був стипендіатом Інституту єврейських студій в Нью-Йорку та Ґете-Інституту в Берліні. В жовтні 2008 р. брав участь в конференції “Єврейська міська спадщина і історія Центрально-Східної Європи”, яку організовував Центр міської історії у Львові.