Габсбурзька Вища технічна школа у Львові — Львівська політехніка

Габсбурзька Вища технічна школа у Львові — Львівська політехніка

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ольга Заречнюк

Центр міської історії

13 серпня 2019 / 16.00

Бібліотека Центру міської історії

Розвиток промисловості Королівства Галичини, що вважався чи не єдиним способом покращення економіки та добробуту його мешканців і мешканок, був тісно пов'язаний із Вищою технічною школою у Львові. Від провінційного навчального закладу для державних службовців, відкритого у 1844-му році, школа за близько півстоліття розвинулася до повноцінної наукової інституції. Підготовка фахових інженерів з будівництва доріг, мостів та тунелів, спеціалістів із обслуговування залізниць, хімічних технологій, конструювання машин і архітекторів вплинула на розвиток залізниць, торгівлі, видобутку і переробки нафти, сільського та лісового господарства, харчових технологій. Нова технічна еліта склала потужну конкуренцію традиційним аристократичним елітам, що можна вважати одним із результатів Просвітницького проекту. Модернізація усього суспільства в часи імперії Габсбургів йшла паралельно із творенням національних проектів, українського, польського та єврейського, у чому навчальний заклад відіграв значну роль.

Ця тема розробляється у межах проекту "Інтерактивний Львів" у формі низки енциклопедичних текстів з історії інституції, доповнених матеріалами про доступність технічної освіти для громадян та статус, який вона давала випускникам, соціальні позиції її викладачів; а також про провідні студентське та технічне товариства окресленого періоду. Тема є частиною більшого дослідження, в якому вона стане основою для представлення історії факультету цивільного будівництва (архітектури) та архітектурних ідей, що сформуваои львівське професійне середовище архітекторів у другій половині ХІХ – початку ХХ століття.

post picture

Ольга Заречнюк

історикиня архітектури, випускниця Національного університету “Львівська політехніка” (2013), спеціаліст архітектури. У Центрі міської історії з 2018 року є архітектурною редакторкою проекту “Інтерактивний Львів” та авторкою архітектурних описів будинків, проводить міські прогулянки з архітектурних тем; у 2014-2017 — контент-менеджерка та асистентка проекту, координаторка тем “Площа Ринок у Львові”, “Сецесійний ансамбль вулиці Богомольця” та ін. Сфера наукових зацікавлень: архітектура і міське планування кінця ХІХ – початку ХХ століття, архітектурна спадщина, історія архітектурної консервації і реставрації.

Семінар відбувається у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Наталі Отріщенко ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.