Єврейська громада в просторі імперського міста: традиція-адаптація-модернізація, 1859-1917 (кейс Харкова)

Єврейська громада в просторі імперського міста: традиція-адаптація-модернізація, 1859-1917 (кейс Харкова)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Канд. іст наук Артем Харченко

Національний технічний  університет "Харківський політехнічний інститут"

18.11.2022, 15:00

online / zoom

Під час семінару буде запропоновано розглянути особливості дослідження єврейського населення поза Смугою осілості. Харків буде представлено як важливий, "транзитний пункт" на мапі єврейської міграції. Важливим фокусом є висвітлення "прихованої" єврейської громаду, яка формувалася між 1859 та 1917, що дозволяє вийти за межі традиційного в історіографії дослідження єврейських еліт. Запропонованою для обговорення гіпотезою є те, що традиційні інститути громад та стратегії поведінки її членів змінювались достатньо повільно, щоб забезпечити адаптаційний перехід в період модернізації.

У центрі уваги історія єврейської громади в імперському місті. Харків та його єврейське населення обрано за приклад такого міста. Дослідницьким завданням є описати цей простір, в якому локальна соціальна організація співіснувала з імперською політикою управління містом.

post picture

Артем Харченко

Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

Кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства Національного технічного університету “ХПІ”. Дослідник єврейської історії в Російській імперії. У сфері зацікавлень історія єврейського населення Російської імперії, соціальні та економічні процеси півдня імперії в другій половині XIX – початку XX ст., трансформації традиційного суспільства в XIX ст., міжетнічні та міжконфесійні відносини. Інша сфера зацікавлень – соціальні трансформації міжвоєнного періоду, функціонування радянських сиротинців. У 2022 р. став гостьовим дослідником Центру міської історії в межах стипендії за підтримки Вільного університету Берліна.

Семінар відбудеться онлайн у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які перебувають на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть на е-мейл Cофії Андрусишин ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали та лінк на zoom.

Зображення

Верхнє: вокзал у Харкові, архітектор Ю. Цауне / альбом "Харків. Нове про знайомі місця"