Індустріалізація та міський ландшафт Промислового Півдня Російської імперії

Індустріалізація та міський ландшафт Промислового Півдня Російської імперії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Володимир Куліков

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

30 січня 2014

Центр міської історії, Львів

Володимир Куліков, запрошений дослідник Центру міської історії Центрально-Східної Європи презентував дослідницький проект "Індустріалізація та міський ландшафт Промислового Півдня Російської імперії".

Проект націлений на дослідження того, як індустріалізація змінювала образи міст Промислового Півдня та як ці зміни впливали на репрезентації та значення міського ландшафту в іконографічних джерелах.

В рамках проекту вивчаються наступні питання:

  • В другій половині ХІХ ст. сюжет про індустріалізацію з’являється в літературі, театрі, кіно, журналістиці, образотворчому мистецтві, джерелах особового походження. Яку роль індустріальні ландшафти грали у процесі суспільної комунікації?
  • Наскільки сприйняття промислового міського ландшафту характеризується стереотипними образами? Чи можемо ми говорити про колективні уявлення певних соціальних груп, таких, як підприємці, робітники, митці, письменники? Як і наскільки ці уявлення варіювались у різних регіонах країни?
  • Суспільне сприйняття процесу індустріалізації було вкрай неоднозначним: з одного боку, в ній бачили прогрес, з іншого – знеособлення людини, зведення її до машин, а також зміну звичного ландшафту та традиційних цінностей. Яким було бачення сучасниками негативних і утилітарних, а також естетичних наслідків цього процесу?

Володимир Куліков

кандидат історичних наук, доцент та заступник декана історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Захистив дисертацію в Харківському національному університеті в 2005 році. Був стипендіатом та запрошеним дослідником (research fellow) Німецького історичного інституту в Москві, Нового європейського коледжу (Бухарест, Румунія). Є членом Міжнародної асоціації “Історія та комп’ютер” та Міжнародної асоціації економічної історії. Сфера наукових інтересів: бізнес історія, економічна історія, цифрова історія.

Зображення

Верхнє: Вид на Краматорський металургійний завод, 1920-1930. Музей історії міста Краматорська / Міський медіаархів