Європейські міські периферії: множинні наративи про співжиття

Європейські міські периферії: множинні наративи про співжиття

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Наталя Мисак

Центр міської історії

16 травня 2018 / 16.00

Бібліотека Центру міської історії

Масове житлове будівництво стало відповіддю на гостре житлове питання, яке виникло у Європі після Другої світової війни і було пов’язане з індустріальною реструктуризацією. Модерністські підходи у містоплануванні і архітектурі, які мали на меті модернізувати способи життя містян, були по-різному інтерпретовані у різних політичних програмах, стаючи "універсальними" засобами для вирішення житлового питання. У структурі багатьох міст (і переважно на їхніх периферіях) виникали масштабні житлові утворення, які і до сьогодні у багатьох випадках залишаються важливою складовою житлових фондів. Проте, ця кількісна відповідь на житлове питання кінця ХХ століття перетворилась на нове "якісне" питання у ХХІ столітті, зважаючи на нові соціальні виклики і зміну способів життя і співжиття у місті. Сценарії трансформації модерністських житлових утворень часто мають кардинально різні напрямки і максимально залежать від контекстів.

Дослідження Наталі Мисак пропонує розглянути порівняння масового житла в українському та шведському контекстах на прикладі житлових районів Сихів у Львові і Русенґорд у Мальмо, почергово змінюючи оптику від макро- до мікро-, беручи при цьому до уваги взаємозалежності поміж фізичною формою, практиками у просторі та його репрезентаціями.

Зустріч матиме на меті обговорити проведене дослідження та серію есеїв, які будуть написані на його основі і поєднуватимуть вербальну і візуальну мови. Вони стануть радше спробами знайти необхідні питання про розвиток містопланувальних утворень, збудованих за подібними принципами, проте у різних контекстах; про ідентичність масового; про дистанцію між архітектурою та наративами про неї.

post picture

Наталя Мисак

архітекторка, дослідниця Центру міської історії. Закінчила магістратуру (2011) та аспірантуру (2017) в Інституті архітектури НУ “Львівська політехніка”, стажувалась у технічному університеті Відня (2013) та на кафедрі Urban Studies в університеті Мальмо  в межах програми Visby (2015/2016). Тема її дисертаційного дослідження – “Формування ідентичності районів масової житлової забудови 1960-80 років у Європі”. Серед інтересів також візуальні практики та фотографія як інструменти дослідження місця. Брала участь у проектуванні громадських просторів у Львові із застосуванням учасницьких методів.

Семінар відбувається у форматі робітні, на який запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Ірини Склокіної ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: Наталя Мисак