Сплетені молодіжні райони: підходи до житлового будівництва для молодих міських робітників у 1970-х р.р. у Румунії

Сплетені молодіжні райони: підходи до житлового будівництва для молодих міських робітників у 1970-х р.р. у Румунії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Мара Маргінеан 

Інститут історії ім. Джорджа Барітіу, Клуж-Напока

17 вересня 2019 / 16.00

Бібліотека Центру міської історії

Наприкінці 1960-х р.р. у Європі та світі формувалася дедалі більша обізнаність у питаннях молоді, праці і житла. Ця тема стала основним напрямком інтелектуального і політичного інтересу для румунської соціалістичної держави. Щоб зрозуміти продуктивність, розподіл ресурсів і споживання, влада спонукала соціологів, архітекторів і містопланувальників узгоджувати свої методики досліджень з транснаціональними підходами і враховувати нещодавно сформульовані пост-фордистські категорії, аби вивчати поворот до кращої територіальності людини. Незважаючи на те, що трансфер знання і професійна взаємодія у різних політичних та інституційних контекстах стали важливими аспектами спроб епохи пізнього соціалізму "перейти на глобальний рівень", досі мало відомо про те, як саме у східно-європейських країнах формувалися підходи до внутрішніх суспільних і економічних змін, і ще менше написано про взаємопов’язані політики у справах молоді, праці і житла.

Проект Мари заповнює цю лакуну, аналізуючи приклад державних програм Румунії зі забезпечення житлом молодих спеціалістів у 1968-1990 р.р. через вписування у глобальну тенденцію перетворення "молоді" на предмет професійного знання і політик. Її праця розглядає, як інтернаціоналізація спеціального знання шляхом транснаціонального творення і обігу знань змінила наукову практику у Румунії та переформатувала помітність експертів у державних нормотворчих процесах. Мара аналізує те, як повсякденні практики роботи з молоддю визначали порядок наукових досліджень, середньо- і довготермінові стратегії держави щодо прив’язки до певної території промислового виробництва і його суспільної інфраструктури; як програми житлового будівництва перепрофілювали владні відносини між новою спеціалізованою галуззю та бухарестськими і місцевими політиками; як мінявся взаємозв’язок між державним житловим будівництвом і розвитком промисловості. Семінар зосередиться на двох питаннях: по-перше, як нова політична уява про соціалістичну молодь і її вивчення у різних мікронаукових контекстах допомогло румунській державі переформулювати свою політику в галузі містопланування з урахуванням економічної і культурної політик? По-друге, як ця уява пов’язана з появою "молоді" як наукової проблеми, політиками і експертністю на європейському і світовому рівні після 1968 р.?

Мова семінару - англійська.

post picture

Мара Маргінеан 

історикиня ХХ століття, яка спеціалізується на соціальній історії індустріалізації, міській історії, дослідженні архітектурного проектування. Коло її наукових інтересів охоплює урбанізацію та еволюцію міст у Румунії і центральній Європі. Її дисертація стосувалася історії процесу урбанізації під час перших двох десятиліть комуністичної влади в Румунії. Після отримання у 2013 р. наукового ступеня у Румунській Академії вона була дослідницею-постдокторанткою, спільно призначеною Клузьким університетом імені Бабеша-Бойяї і Румунською Академію. Вона також була стипендіаткою Вишеградської стипендії в Архівах Відкритого Суспільства, Будапешт. На даний час Мара – дослідниця у Інституті історії ім. Джорджа Барітіу у м. Клуж-Напока. Вона займається дворічним проектом про житлову політику у Румунії 1970-х р.р.

Семінар відбувається у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Наталі Отріщенко ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.