Місце, прикордоння та вибіркова спорідненість: сучасна польська ідентичність у Львові після 1945 р. – між "меншиною" та "субкультурою"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Роберт Пайра

Коледж Вольфсона Оксфордського університету

8 травня 2018 / 16.00

Центр міської історії, Львів

Це дослідження присвячене ідентичності сучасних мешканців Львова, які самі себе зараховують до поляків, які становили більшість населення міста до 1945 р. Засновуючись на архівах та усних історіях (39 детальних інтерв’ю), автор робить висновок про проблемність поняття "етнічної меншини" стосовно цієї групи. У цьому специфічному прикордонному регіоні, що несе тягар минулого, етнічність є релятивізованою категорією. Головні зв’язки групової солідарності респондентів – це культурні практики та наративи місцевого патріотизму. Замість категорії "меншина" автор пропонує застосовувати наново переосмисле непоняття "субкультури" - як таке, що адекватніше передає специфіку місцевих факторів групності.

Семінар відбудеться англійською мовою.

Роберт Пайра

PhD з історії, працює в Коледжі Вольфсона Оксфордського університету, досліджує політики ідентичності у Центрально-Східній Європі після 1918 р., з особливим інтересом до Австрії, Польщі та України. Автор книги “Міський театр та австрійська ідентичність” (Оксфорд, 2007), співредактор книги “Ре-контекстуалізуючи центрально-східноєвропейську ідентичність” (Оксфорд, 2010). Зараз закінчує редагувати збірник “Паралельні міста: Вроцлав і Львів у ХХ ст.” (разом із Яном Феллером; готується до друку у 2018 р.)

Семінар відбувається у форматі робітні, на який запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Ірини Склокіної ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.