Весна народів у Львові

Весна народів у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

березень - жовтень 2021

Онлайн-енциклопедія "Інтерактивний Львів" розпочала серію публікацій про те, як вплинула на Львів хвиля революційних подій, що охопила Європу в середині XIX століття.

Протягом 1848-49 років революція, яку згодом в літературі назвали "Весною народів", охопила більшість країн Європи, включаючи Францію, Нідерланди, Данію, німецькі та італійські держави, а також Австрійську імперію, до якої належав Львів. В її основі стояли ідеї ліберальних конституційних реформ і побудови національних держав.
У Львові революція тривала з березня по листопад 1848 року. Вона почалась із радісних весняних маніфестацій, а закінчилась кривавим повстанням та бомбардуванням міста восени. Упродовж цих місяців виникли вільні від цензури газети та часописи, різноманітні товариства та організації, інституційно оформились два національні рухи та чотири протиборчі політичні табори. За цей час містяни зустрічали поважних гостей, відбувалися вшанування та святкування різних подій, а водночас у місті не припинилося звичне культурне життя.

Для багатьох міст континенту, і для Львова зокрема, "Весна народів" стала тим яскравим і цілком новим досвідом, що багато в чому визначав подальший шлях їхнього розвитку, задав новий тип політичної та громадської культури.

Більше можна дізнатись на головній сторінці проекту за посиланням.

Упродовж 2021 року в межах проекту ще будуть опубліковані тексти про:

Автор дослідження

post picture

Роман Мельник

Історик, аспірант Українського Католицького Університету (Львів). У своїй дисертації досліджує образ та поняття Галичини у львівських дискурсах міжвоєнного періоду. Наукові зацікавлення: історія Львова та Галичини 19-20 ст., історія понять, регіональні та постімперські студії.

Зображення

Верхнє: Карл Ауер, 1837 (Biblioteka Narodowa)