"Советское фото”

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

19.04.2017

Оцифрований журнал "Советское фото", який видавався у Радянському Союзі з 1926 по 1997 рік та був основним та наймасовішим виданням про фотографію розміщено у відкритому доступі на сторінці проекту The Internet Archive.

Тиражі журналу "Советское фото" сягали об’єму у понад чверть мільйона примірників і виходили щомісяця, вони адресовані аудиторії професіоналів та аматорів фотографії і кінозйомки.  У цьому виданні, окрім робіт фотохудожників з Радянського Союзу та інших країн, публікувались статті присвячені теоретичним та практичним засадам фотографії, історії фотографії і новим технологіям. Не менш важливим було те, що журнал став простором для регулярних конкурсів фотографій на різноманітні теми, що стимулювало розвиток і зацікавлення фотографією.

Видання "Советское фото" не було винятком серед решти преси, яка вільно циркулювала у СРСР, а відтак кожен журнал проходив відповідну цензуру. Саме цей журнал був рупором та засобом конструювання візуальної мови і образів, якими послуговувались професіонали фотожурналісти та аматори фотографи. Тут чітко прослідковується розвиток, політика та трансформація фотографічного канону у Радянському Союзі. Така умова з нинішньої перспективи створює надзвичайно цікаве поле для дослідників візуальних студій, істориків, культурологів та мистецтвознавців.

Ознайомитись із онлайн-архівом видання "Советское фото" можна за посиланням на сторінці проекту The Internet Archive.