(Пере)творення розповіді: усна історія в академії та в театрі

(Пере)творення розповіді: усна історія в академії та в театрі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23 квітня 2018

Запрошуємо до участі в одноденному семінарі, що присвячений опрацюванню усних історій. Семінар відбудеться в конференц-залі Центру міської історії і триватиме з 9.00 до 19.30.

Розмови з свідками подій є джерелом для роботи та натхнення як академічних науковців(ок), так і представників(ниць) документального театру. Кожне із цих середовищ використовує власний арсенал методів, пропонує власні інтерпретації та орієнтується на власну аудиторію. Семінар має на меті продемонструвати можливості співпраці між усною історією в її академічному та мистецькому вимірах на прикладі однієї із колекцій Центрі міської історії – "Театри Львова після 1945 року". Тема, яку ми пропонуємо для опрацювання, стосується простору: сценічного, театрального і міського. На матеріалах інтерв’ю ми будемо шукати відповіді на питання про те, як представники(ці) львівських театрів конструюють власні уявлення про місця (як фізичні, так і уявні), як вибудовують зв'язок між театром та містом, а також якими засобами вони творили і продовжують творити унікальний простір сцени для різних постановок. Такий сфокусований підхід дозволить нам детальніше розглянути як специфіку інтерпретацій, так і особливості форми представлення результатів у залежності від обраної "оптики".

Семінар буде складатися із двох частин: теоретичної та практичної. Під час першої учасники та учасниці прослухають лекції від запрошених експерток – Інги Козлової та Йоанни Віховської – про те, яким інструментарієм для опрацювання усних історій оперують академічні дослідники(ці) та представники(ці) документального театру і театру свідка. Друга буде присвячена роботі з розшифрованими записами інтерв’ю та підготовці концепції колективних проектів. Семінар завершить презентація групових ідей та розробок та їхнє подальше обговорення.

До участі в робітні запрошуються студент(к)и, молоді науковці(ки), актор(к)и, режисер(к)и, драматурги(ні), хто працює з спогадами і цікавиться темами пам’яті, простору та міста.

Семінар проходитиме українською мовою. Участь безкоштовна.

Інформація про експерток:

Йоанна Віховська

театральна критикиня і кураторка, перформерка. Вивчала театрознавство у Ягеллонському університеті в Кракові, працювала актрисою і тренеркою з незалежними театрами (зокрема, з театром Gardzenice та театром Double Edge, США), як драматургиня співпрацювала з режисер(к)ами Олівером Фрлічем, Войткем Клеммем, Агнєжкою Блонською, Розою Саркісян. Кураторка проектів East European Performing Arts Platform (2012-2015) i польсько-українського перформативного проекту “Мапи страху/мапи ідентичності” (2015-2016). Співкураторка (разом з Розою Саркісян) першого перегляду українських незалежних театрів “DESANT.UA” у Варшаві (2017).

Інга Козлова

кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Українського католицького університету. Здобула диплом магістра соціології (Львівський національний університет ім. Івана Франка) у 2010 році, а 2015 р. захистила дисертацію на тему “Зміни у соціальному просторі сучасного українського міста під впливом туристичних практик” в Інституті соціології НАН України, проводила та координувала низку якісних досліджень у співпраці з муніципалітетом та громадськими організаціями. Зараз займається дослідженням громадського (пере)творення просторів та координує роботу соціологічної лабораторії при кафедрі соціології УКУ.

З додатковими питанням звертайтеся до координаторки проекту "Міські розповіді" Наталі Отріщенко [email protected].

Семінар відбувається у рамках програми [роз]архівування.  Вона має на меті популяризацію збірок та колекцій Міського медіаархіву. Ми прагнемо формувати нові погляди на архівування та представляти наші колекції з незвичної перспективи. Заходи з цього циклу передбачають спільні перегляди і прослуховування візуальних, аудіо-візуальних, чи аудіо творів, а також опрацювання зібраних Центром матеріалів, які б у атмосфері вільних рефлексій і обговорення поєднували популярні формати та архівні-історичні збірки.

Зображення

Верхнє: Колекція Тетяни Орленко /  Міський медіаархів