Конкурс карантинних історій

Конкурс карантинних історій

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15.05.2020

Центр міської історії спільно з програмами культурології, соціології та магістерською програмою з історії Українського католицького університету запрошують до участі в конкурсі розповідей про життя під час епідемії "Карантинні досвіди".

Опис

Уже більше місяця в Україні триває карантин – безпрецедентний досвід для більшості з нас. Ми практикуємо самоізоляцію, дотримуємося дистанцій, усе більше наших щоденних справ перенесено в онлайн: робота і навчання, спілкування з друзями і рідними, покупки і перегляди фільмів, вистав чи концертів. На карантині ми відсвяткували Великдень і спостерігали за приходом весни за вікном. Це складний час, коли ми вчимося виживати й адаптуємося до нових обставин, підтримуємо одне одного, переглядаємо сімейні бюджети і плани на відпустки. Це нові тілесні практики – від постійного миття рук і носіння масок до вимірювання температури на вході в супермаркет і уникання рукостискань та обіймів; нове маркування у просторі, як-от червоні лінії на вході до аптек чи огороджені дитячі майданчики. Нові рецепти і нові розваги. Це також нові страхи і сумніви, нові хвилювання і непевності. Певною мірою карантин уповільнив шалений темп нашого життя, відкрив нам час для роздумів (приємних і не дуже), став моментом переосмислення власного життя і повсякдення. Ми прагнемо перевірити свої відкриття, поділившись своїми міркуваннями, тривогами, глобальними питаннями, творчістю й винаходами з іншими.

Формат

Усі ми розповідаємо історії – собі, близьким, друзям і незнайомцям, за сімейним столом чи у соціальних мережах. Майстерні оповідачі й оповідачки вміють розказати про буденне і звичайне так, щоб увиразнити для всіх нові досвіди й сенси або ж розпізнати близькі і важливі для багатьох пережиття. Запрошуємо і Вас поділитися своєю історією і пригадати, як для вас почався карантин, як змінилося ваше повсякдення, як вимоги самоізоляції та нові обмеження вплинули на ваше життя. Які питання про світ і наше життя в ньому постали перед Вами через пандемію та карантин? Що у Вашому житті Ви піддали ревізії? Що вирішили змінити і вже змінили? Свої думки пропонуємо організувати навколо таких тем, кожну з яких ми трактуємо максимально широко:

  • Простір: моє місто/село/будинок/квартира під час карантину: що є важливим і неважливим, доступним і недоступним; які виникли нові обмеження чи можливості; як змінилося відчуття та сприйняття простору; чим стала відстань і топографія?
  • Повсякдення: що я роблю так само, а що тепер роблю інакше; які винаходи і прийоми допомогли мені подолати нові виклики; чого бракує найбільше, а з втратою чого було найлегше змиритись; як я підтримую інших та відчуваю підтримку від них; як змінився сімейний бюджет, структура витрат і надходжень; які емоції супроводжують мене кожного дня?
  • Творчість: що наповнює мій вільний час, з ким я його проводжу (поряд і на відстані, разом і окремо); як "перехід в онлайн" та ізоляція вплинули на моє сприйняття мистецьких творів і культурних подій або ж на мої власні творчі практики; які таланти вдалося в собі відкрити; як вдається (або ж ні) "співтворити дистанційно" і долучатися до спільних активностей; що робить мене щасливим/щасливою?

У своїй розповіді ви можете зосередитися на одній з цих тем, або на декількох із них. Також ви можете писати про те, що вважаєте важливим і чим хотіли би поділитися.

Умови

До участі в конкурсі приймаємо друковані або писані від руки тексти, рекомендованим обсягом 3-10 сторінок.

Можете супроводжувати їх візуальними матеріалами – фото, колажами, малюнками тощо, – адже ми відкриті до різних творчих осмислень та експериментів.

До тексту додайте інформацію про Вас – скільки Вам років, звідки Ви походите, де живете, ким працюєте, чи є у Вас діти – усе, що вважаєте за потрібне розповісти про себе.

Ваші роботи ми приймаємо до 30 червня 2020 року.

Журі обере переможців/ниць, яких відзначить грошовими преміями:

  • перша премія – 5000 гривень
  • дві другі премії по 4000 гривень
  • три третіх премії по 3000 гривень

Результати конкурсу оголосимо до 30 серпня 2020 року на сторінках Центру міської історії і Партнерських організацій. Публічне обґрунтування рішень комісії не передбачено.

Публічне використання

Організатор/ки планують публікацію підбірки текстів за підсумками конкурсу.

Надсилання роботи на конкурс передбачає згоду на її публічне використання – цитування, розміщення у підсумковій публікації (друкованій і/або онлайн), використання в освітніх, виставкових та дослідницьких проектах Центру та Партнерських організацій. Якщо Ви хочете, щоб Ваша робота або її фрагменти публікувалися анонімно, будь ласка, повідомте про це у листі.

Контакт

Свої роботи надсилайте на електронну скриньку [email protected] у будь-який зручний для вас спосіб – чи приєднаним файлом, чи через файлообмінник.

Ви можете скористатися звичайною поштою і відправити лист на адресу Центру:

Центр міської історії, вул. Богомольця, 6, Львів, 79005

У листі не забудьте вказати оптимальний спосіб для зворотнього зв’язку з Вами.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Олександр Орлов