Оцифрування проєктів реконструкції та реставрації архітектурних об'єктів у Львові

Оцифрування проєктів реконструкції та реставрації архітектурних об'єктів у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Червень 2022 - березень 2023

У червні Центр міської історії та Управління охорони історичного середовища розпочали співпрацю з оцифрування архіву проєктів реконструкції та реставрації архітектурних об'єктів у Львові.

Архів складається з більше восьмиста справ, що організовані адресно. Вони містять ескізні та робочі проєкти реставрації та реконструкції будинків, що були або не були втілені. Це передпроєктні дослідження: архітектурні обміри, матеріали з паспортизації та інвентаризації пам'яток, фотофіксації, дослідження живопису та вітражів тощо. Матеріали були створені у 1970-1990 роках на замовлення Львівського державного історико-архітектурного заповідника, та виконувалися переважно Українським спеціальним науково-реставраційним інститутом "Укрзахідпроектреставрація".

Різноманітність цих матеріалів, зокрема наявність фотографій, записів та креслень різних розмірів потребували пошуку оптимальних методів оцифрування. Ці справи дозволяють досліджувати те, як осмислювалася архітектурна спадщина, та як її адаптовували до сучасного використання в другій половині XX століття.

Проєкт здійснюється за підтримки ALIPH (International alliance for the protection of heritage in conflict areas).

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Ансамбль вулиці Підвальної в місті Львів // Управління охорони історичного середовища // Міський медіаархів Центру міської історії