Усна історія науки

Усна історія науки

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

02.02.2016

У Науковій бібліотеці МДУ імені М. В. Ломоносова з 2010 року функціонує Фонд розвитку гуманітарних досліджень «Усна історія». За час свого існування фондом було записано понад 500 розмов, які стосуються історії науки, культури та повсякдення минулого століття. З них станом на січень 2016 року онлайн опубліковано 150.

Формування архіву розпочалося у 1967 року завдяки Віктору Дувакіну, який записував усні спогади діячів науки (наприклад, розмови з генетиком Ніколаєм Тимофєєвим-Ресовським чи математиком та альпіністом Борисом Делоне). Зараз відбувається як збір нових записів, так і оцифрування уже існуючих колекцій. На сторінці проекту розмови організовані по різних напрямках: математика, медицина, соціальні науки, мистецтво, хімія, філософія, географія тощо. Серед тих, чиї інтерв’ю доступні онлайн, наприклад: театральний і літературний критик Вадим Гаєвський, соціолог Володимир Ядов, історик філософії Теодор Ойзерман, біолог Єлена Лубни-Герцик. На сторінці проекту публікуються аудіо (або відео) записи розмов, їхні редаговані для зручності читання транскрипти, а також візуальні матеріали: фото, листи тощо.

Архів існує на основі вільної ліцензії, тож його матеріали відкриті для загального користування і копіювання. Ознайомитися з архівом усної історії можна тут.

Зображення

Верхнє: Усна історія науки