Колекція фотографій з Покровського історичного музею

Колекція фотографій з Покровського історичного музею

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10.02.2021

У Міському медіаархіві Центру з'явилася ще одна колекція, яка показує образи промислових міст Донецької області. У рамках проєкту "(Роз)архівування (пост)індустрії" ми оцифрували 95 негативів з Покровського історичного музею.

Колекція охоплює період 1970-1990 років. Вона присвячена Покровському району, який до 2016 року називався Красноармійським. Фотографії ілюструють його розвиток та будівництво нових стадіонів і шкіл, життя мешканців, публічні події, святкування, пам'ятні місця: братську могилу загиблих воїнів та підпільників у роки Другої світової війни, пам’ятник Леніну біля кінотеатру "Мир". 

Портретні фотографії знайомлять з делегатами з'їздів КП України, провідними працівниками заводів. 

Автори цих фотографій невідомі, однак більшість зображень відповідає жанру прес-фото. Є також панорамні знімки міста та вуличного життя. Колекція акцентує передусім прогрес, успіх і появу нового, але водночас подає і повсякденний бік життя, тон знімків часто радше нейтральний та документальний, а постановочні портрети подають героїв не так піднесено, як просто і буденно.  

Нагадуємо, що на сайті також можна переглянути Маріупольську колекцію робіт Павла Кашкеля.  

Проєкт "(Роз)архівування (пост)індустрії" присвячений збереженню матеріалів із корпоративних, інституційних, особистих колекцій та їхньому використанню у нових дослідницьких і мистецьких проєктах. Реалізується у співпраці з Університетом Сент-Ендрюс (Велика Британія) та музеями у Краматорську, Маріуполі та Покровську.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Атракціон у парку культури та відпочинку "Ювілейний", травень, 1990 року. Колекція Покровського історичного музею // Міський медіаархів Центру міської історії