Гроші та муза: Вступ до історії культури

Гроші та муза: Вступ до історії культури

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20.10.2021

Запрошуємо слухати онлайн-курс Др. Мейгіл Фавлер, реалізований в межах проекту "Підручний інструментарій культури: міждисциплінарна освітня програма про місто і мистецтво". Відеолекції доступні на youtube-каналі Центру, а згодом з супровідними матеріалами та рекомендованою літературою будуть доступні на Освітній платформі Центру.

Культура — одне з найскладніших понять, та все ж ми використовуємо це слово повсякчас. Цей курс розповідає, як думати про культуру, і знайомить із такою сферою як історія культури. Завдяки цьому дослідженню історії культури ви навчитесь формулювати й аналізувати те, як люди надають значення різним ідеям, об’єктам та практикам. Ми зосередимось тут на двох значеннях культури: по-перше, на світоглядному визначенні: як ви аналізуєте те, у який спосіб люди вибудовують сенс? По-друге, ми зосередимось на мистецтві. Провідна думка цього курсу полягає в тому, що культурні об’єкти розповідають, як люди осмислюють навколишній світ, особливо у місцях на зразок Східної Європи, де мистецтво набуло політичного та суспільного значення, якого не має деінде. Культура допомагає нам аналізувати... культуру.

post picture

Др. Мейгіл Фавлер

Історикиня і доцентка Кафедри історії у Стетсонському університеті, де вона також керує програмою русистики, східноєвропейських і євразійських студій. Вона має ступінь Ph.D. з Принстонського університету (2011).  Її перша книга “Бомонд на краю імперій: держава і сцена у радянській Україні” (Beau Monde on Empire’s Edge: State and Stage in Soviet Ukraine) (Торонто, 2017) розповідає історію формування театру в радянському і українському просторі через колективну біографію молодих митців і чиновників у 1920-1930-х роках (український переклад книги вийде у 2022 році).

Курс є частиною проекту "Підручний інструментарій культури: міждисциплінарна освітня програма про місто і мистецтво", що був підтриманий Українським культурним фондом.

  • img

Зображення

Театралізований виступ атлета з партнеркою у невідомому мандрівному цирку, 1930-ті. Колекція Олександра Коробова / Міський медіаархів Центру міської історії