Нові колекції Міського медіаархіву

Нові колекції Міського медіаархіву

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

18.12.2023

На сторінці Міського медіаархіву Центру міської історії представляємо дві нові оцифровані колекції.

Справжня перлина серед наших колекцій — Марко Залізняк, фотограф-самоук із Донеччини, чиї світлини відомі в усьому світі як візуальне втілення теми розкуркулення, що призвело до Голодомору в українському селі. Однак його доробок охоплює й інші теми, як-от етнографічна експедиція Дмитра Яворницького до сіл перед затопленням будовою Дніпрогесу у 1931 р.

Дякуємо онукові Марка Залізняка Володимиру Гавщуку довіру. А також Ангеліні Рожковій та Покровському історичному музею і Дніпропетровському національному історичному музею ім. Яворницького за співпрацю в оцифруванні та ідентифікації матеріалів.

Ознайомитись із колекцією можна на сайті Міського медіаархіву.

Епоха 1990-х років, усе більше віддаляючись у часі, стає також особливим міфом. Серед наших колекцій є одна, що дозволяє придивитися до цього міфу критично. Близько 50 тисяч фотонегативів Миколи Білоконя, які зберігаються у Покровському історичному музеї, показують буквально усі аспекти життя міста від 1980-х до 2000-х. Не тільки ями на дорогах, продуктові черги та витверезники, але і появу підприємництва, нових місць споживання, українську світлицю та демократичні вибори. А також і тяглість із попередніми часами — мітинги комуністів, святкування Дня шахтаря. 

Запрошуємо придивитися до життя Покровська — міста, про яке ми сьогодні часто чуємо у тривожних новинах, але мало знаємо його про культурну спадщину.  

Оцифрування цієї колекції стало можливим завдяки підтримці ALIPH (International alliance for the protection of heritage in conflict areas). 

Переглянути світлини можна тут.

Зображення

Верхнє: Марко Залізняк з болотною черепахою / колекція Володимира Гавщука / Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея 1: колекція Володимира Гавщука / Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея 2: фото Миколи Білоконя / колекція Покровського історичного музею / Міський медіаархів Центру міської історії