Картографічні матеріали

Картографічні матеріали

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

28.03.2016

Фонди бібліотеки Центру поповнились новими матеріалами: дарунком від нашого доброго друга і партнера, колекціонера картографічних матеріалів пана Ришарда Губіша. Пан Ришард Губіш живе у Кракові і впродовж довгих років займається колекціонуванням, реставрацією та дослідженням давніх карт. У співпраці з Центром міської історії велика частина матеріалів з його колекції була опрацьована і опублікована в рамках проекту "Карти міст".

Окрім цього, копії унікальних та найцікавіших матеріалів зі своєї збірки пан Ришард публікує на дисках у цифровому форматі. Декілька з них він нещодавно подарував для нашої бібліотеки під час відвідин Львова.

Видання "Український провідник по Львові (з пляном міста Львова)" (Львів, 1939) містить великий перелік адрес українських установ, видавництв, музеїв, шкіл, крамниць та інших закладів, які діяли у цей час, а також доповнене характерними рекламними ілюстраціями та планом міста.

Якою була мережа аеропортів в Польщі у 30-х роках можна дізнатись із "Atlas lotnisk polskich" (Варшава, 1933). Видання здійснене з ініціативи Міністерства комунікації Польської Республіки з метою забезпечити достовірною інформацією усіх пілотів для виконання успішних приземлень, а також для поширення і розвитку авіаперевезень, авіаспорту та туризму. У атласі представлено 28 аеропортів, які на той час діяли, з їх детальними планами та технічними описами.

Збірка "Plany przegladowe miast Polskich", (Варшава, 1929) – це перший том із запланованої Інститутом польської архітектури у 20-х роках серії системної "інвентаризації" міст. Видання містить схематичні плани та описи і розраховане для використання широким колом науковців, архітекторів та урбаністів.

Видані у Берліні напередодні Другої світової війни карти Польщі з військово-географічними описами для потреб німецьких військових ("Kartenbeilagen zur Militärgeographischen Berschreibung von Polen") містять позначення транспортних комунікацій та важливих стратегічних споруд. Серед них схеми залізничних сполучень з усіма станціями, карти індустріального розвитку, адміністративного поділу, а також детальні плани найбільших міст.

"Reichs Autobahn Atlas" (Дрезден, 1938) – популярний довідник для водіїв зі схемами транспортних шляхів Німеччини 30-х років. Згідно формату атласу уся система автобанів поділена на відрізки. Кожна сторінка – окремий відрізок, поруч із яким вказується відстань між містами. Окремо представлена загальна карта усіх доріг.

Усі вищеперелічені матеріали видані у форматі цифрових копій на компакт-дисках, оригінали походять із колекції Ришарда Губіша.

Зображення

Верхнє: Центр міської історії