InVisible Culture: Електронний Журнал візуальної культури

InVisible Culture: Електронний Журнал візуальної культури

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29.06.2015

З нагоди свого двадцять п'ятого виходу журнал "Невидима культура" запрошує наукові статті і творчі роботи, які досліджують концепцію безпеки та візуальної культури.

Протягом майже двох десятиліть, науковий та суспільний інтерес до питань національної безпеки і спостереження за громадським простором збільшилися безмірно. Поняття "видимості" займає чільне місце в цих дискусіях. Розширюються академічні галузі дослідження безпеки і відеоспостереження, які включають (національну) безпеку, вивчення "спостереження" та різних аспектів візуального. Зосереджуючи увагу на сучасних явищах, соціологи, політологи та дослідники культури і засобів масової інформації вже розробили інтеграційні підходи, коли справа доходить до питань, пов'язаних з безпекою та видимістю. Отже, новітні дослідження безпеки зосереджені на децентралізованих практиках безпеки, що охоплюють більше, ніж лише "офіційні" урядові установи та їх посередників.

Для цього видання, редактори прагнуть залучити історичний підхід до питань безпеки та видимості через уважне читання текстів сучасних соціальних наук та культурології. За допомогою спеціального вкладення під редакцією Барбари Люті та Олафа Штігліца (університет Кельна), це видання буде зосереджуватися на візуальних матеріалах як джерелах сенсу і влади, буде широким оглядом стійких і мінливих уявлень про безпеку. Враховуючи соціальні та політичні аспекти "видимості", звернення до зображень може виявитися корисним в питаннях про те як їх перформативна влада викликає процеси "убезпечнення" через безпосередність (Moeller 2009; Mirzoeff 2011).

Ми запрошуємо статті і твори мистецтва, які сприяють різному розумінню "убезпечнення" через розгляд візуального. Можливі теми дослідження включають, але не обмежуються наступними темами:

• методологічні дебати щодо візуального матеріалу;
• етика спостереження, великі дані, і право на недоторканність приватного життя;
• історія національних служб безпеки, спостереження і нагляду;
• анти-видимість, хакерські практики і критика безпеки.

Будь ласка, надсилайте заповнені документи на [email protected] до 20 вересня 2015. Запитання слід направляти за тією ж адресою. Деталі ось за цим лінком: http://ivc.lib.rochester.edu/contribute/

*InVisible Culture - це електронний журнал візуальної культури, є міждисциплінарним журналом, яикй видають студенти, виходить онлайн два рази на рік у відкритому форматі доступу. Пропонує рецензовані статті, творчі роботи та огляди книг, фільми і виставки, що піднімають питання вивчення візуальної культури.