Голоси (для) Міста

Голоси (для) Міста

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15.11.2016

Координаторка проекту "Міські розповіді" Наталя Отріщенко упродовж місяця викладала курс "Голоси (для) Міста: Усна і публічна історія у Центрально-Східній Європі" в Галле-Віттенберзькому університеті імені Мартіна Лютера (Німеччина) на запрошення Центру польських студій імені Александра Брюкнера.

Під час навчання студенти працювали з цифровими архівами, в яких зберігаються та репрезентуються усноісторичні інтерв’ю, та розробляли структуру власного проекту, що можна реалізувати у просторі міста із використанням розповідей свідків та учасників подій. Як один із прикладів застосування усноісторичного знання для розповідання історії місця різним аудиторіям використовувався проект "Пошуки дому" у повоєнному Львові. Досвід Підзамче, 1944-1960." Віртуальна подорож німецьких студентів до цієї львівської дільниці відбувалась завдяки роботі з інтерактивною мапою "Підзамче: місця і простори," а також через знайомство з освітніми та виставковими проектами, які були розроблені Центром у тому числі і на основі усних історій мешканців цього району.

У Міському медіаархіві є декілька "просторово орієнтованих" усноісторичних збірок. Колекція "Пошуки дому: Досвід повоєнного Підзамче" доступна для ознайомлення тут. Колекції "Львів у ХХ столітті: історія однієї вулиці" про вулицю Богомольця та "Кастелівка: Будинки і мешканці" знаходяться на стадії опрацювання.