Історія техніки

Історія техніки

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27.11.2015

Товариство історії техніки закликає дослідників із різних дисциплін подавати свої доповіді на щорічну зустріч, яка відбудеться у форматі конференції 22-26 червня 2016 року у Сінгапурі.

Організатори конференції заохочують подавати пропозиції щодо будь-яких тем пов’язаних з історією техніки та технологій. До участі запрошуються фахівці із різним рівнем освіти і науковим досвідом та приймають як індивідуальні доповіді, так і ідеї для повноцінних панелей в рамках зустрічі.

Зокрема варто звернути увагу на такі панелі:

Інженери в архіві – панель присвячена проблематиці взаємодії між науковцями та істориками. Серед основних тем панелі: архівування та вивчення документації пов’язаної з науковими дослідженнями та відкриттями; викривлення знань про технічний розвиток через нерівномірне збереження джерельних матеріалів про винаходи та проблема заповнення "білих плям" у історії техніки; використання архівного матеріалу та історії під час викладання точних наук для студентів; використання цифрових технологій для зацікавлення та популяризації історії техніки серед інженерів, студентів, а також широкої публіки… Детальніше за посиланням.

Уява/Значення: технологічні фантазії, вимисли і майбутнє – під час панелі обговорюватимуть питання мрій, сподівань та уяви про майбутнє техніки і технологій. Як співвідноситься уява і технології? Як фантазії впливають на техніку і її трансформацію? Як в залежності від місця і часу змінюються уява та мистецькі репрезентації технологій? Як національна, або ж соціотехнічна уява впливає на державу і її розвиток? Яка роль фантазії у технологічному оптимізмі та песимізмі?… Детальніше за посиланням.

Загальна інформація про конференцію за посиланням.

Засноване у 1958 році Товариство історії техніки (Society for the History of Technology) спеціалізується на вивченні історії технологій і її стосунку з політикою, економікою, працею, бізнесом, навколишнім середовищем, наукою та мистецтвом. Сьогодні це товариство налічує понад 1500 членів та проводить щорічні зустрічі в Північній Америці та Європі, а також фінансує менші конференції навколо вужчих проблем, часто у співпраці з іншими науковими інституціями та організаціями.

Зображення

Верхнє: Машина часу ДеЛореан / Пол Наг "Назад до майбутнього"