Соціологія повсякдення

Соціологія повсякдення

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

01.05.2016

19-20 квітня Львів відвідав всесвітньо відомий дослідник, голова Міжнародної соціологічної асоціації у 2002-2006 роках, професор Яґеллонського університету Пйотр Штомпка. Під час відкритої лекції він представив уривок з книги "Соціальний капітал. Теорія міжособистісного простору" ("Kapitał społeczny Teoria przestrzeni międzyludzkiej"), яка вийде у краківському видавництві "Znak" у травні цього року. А поки в бібліотеці Центру можна ознайомитися з іншою книгою, що вийшла під редакцією цього автора у 2008 році – "Соціологія повсякдення" ("Socjologia codzienności").

Збірка містить низку тематичних розділів, які стосуються життя кожного і кожної: емоції, тіло та здоров’я, дім та інтимність, вулиця та споживання, агора та комунікація, праця та кар’єра тощо. Тексти намагаються знайти відповіді на питання, чим є любов та приязнь, яка роль гумору та сміху в соціальному житті, що таке політичний скандал, яких змін зазнало наше ставлення до свого тіла та як реагувати на ризики чи успіх. Серед авторів статей: теоретик туризму і соціальної мобільності Джон Уррі, дослідник націоналізму Майкл Білліг та авторка книг про зміни у структурі сім’ї та ідентичності Линн Джеймесон.

Пйотр Штомка задає теоретичну рамку для цієї книги. Він вказує на існування "трьох соціологій", кожна з яких має власну оптику. Перша фокусується на суспільстві як надреальності з власною унікальною природою; друга зміщує акцент на людину та її активність, мотивацію, цінності; нарешті, третя соціологія поєднує суспільство та окрему особистість через поняття мережі, адже соціальним є те, що існує між людьми, це середовище міжлюдських стосунків. Для пояснення щоденного життя він радить використовувати поняття з феноменології, етнометодології та драматургічної соціології. Крізь окремі елементи мозаїки повсякдення Пйотр Штомпка пропонує дивитися ширше на те, чим є суспільство і людина в ньому.

Запрошуємо ознайомитись із книгою в бібліотеці Центру

Зображення

Верхнє: Центр міської історії