Від першої особи: Пам'ять

Від першої особи: Пам'ять

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10 - 15 травня 2016

У Харкові відбувалась весняна школа культурних практик «Від першої особи: Пам’ять» – освітня програма для культурних менеджерів та менеджерок і кураторів та кураторок, які представляють організації чи ініціативи з різних регіонів України, хочуть формувати дискусію довкола складних питань минулого і використовувати учасницький підхід у своїх проектах. Вона фокусувалась, серед іншого, на взаємодії потенціалу публічної історії та можливостей культурних і мистецьких проектів.

У рамках цієї школи з лекціями виступили дослідниці Центру Ірина Склокіна («Політичний культ полеглих солдатів: між меморіалізацією та будуванням спільноти». У лекції ішлося про те, як вшанування полеглих солдатів протягом ХХ ст. було пов’язано із творенням політичних спільнот та легітимністю еліт, а також яку роль відігравали митці у цьому процесі) та Наталя Отріщенко (лекція і практичний семінар «Проекти для спільноти та усна історія»). У якості матеріалів для роботи студентів були використані інтерв’ю з колекції «Пошуки дому у повоєнному Львові: Довід Підзамче 1944-1960». Під час робітні, окрім отримання практичних порад щодо того, як працювати з методологією усної історії і як реалізувати власний проект, студенти напрацьовували різні формати презентації спогадів у міському просторі: вуличні виставки, звукові інсталяції, мистецькі акції, заходи для розбудови спільноти тощо.

Організатори школи - CSM/Фундація Центр Сучасного Мистецтва і журнал про сучасну культуру Korydor. Вона відбулась у рамках освітнього і практичного проекту «Від першої особи: Пам’ять. Голос. Діалог», який покликаний посилити роль культурних інституцій і медіа у висвітленні питань дискримінацій, нетерпимості, сприяти подоланню стереотипного мислення через культурні практики та критичні тексти.

Проект здійснюється за підтримки National Endowment for Democracy (NED) та Culture.pl