Виставка

Виставка "FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х" у Києві

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1 березня - 6 травня 2018

Виставка "FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х" продовжує серію проектів Мистецького арсеналу, присвячених історії сучасного українського мистецтва. Медіа-арт у 90-х був новим явищем в українському контексті, що динамічно розвивався. За доволі короткий період художники випробували і звернулись до широкого спектру технічних прийомів та засобів у своїх художніх роботах. Виставка покликана представити різноманітність цього явища, яке для кураторів Соломії Савчук та Олександра Соловйова залишається чимось на межі історії та власних спогадів про недалеке, однак доконане минуле. FLASHBACK заохочує до нового погляду, рефлексії та аналізу українського медіа-мистецтва з витриманої дистанції часу.

Центр міської історії став партнером виставки. Частина представлених матеріалів та робіт походять із колекцій Міського медіаархіву. Це відеодокументації перформансів 1990-х років у виконанні Влодка Кауфмана, Петра Старуха, та окремі відеороботи Андрія Боярова і Сергія Якуніна.

11 березня о 16.00 в рамках освітньої програми до виставки відбудеться лекція Богдана Шумиловича, керівника Міського медіаархіву, "Відео як документ та естетичний інструмент в культурних трансгресіях початку 1990х". Лектор зверне увагу на особливості львівського відеомистецтва і зокрема діяльності Андрія Боярова, Влодка Кауфмана, Петра Старуха та учнів професора Альфреда Максименка Ганни Куц і Віктора Довгалюка (АКУВІДО), чиї роботи представлені на виставці.