Cтипендії для дослідників з України в Центрі міської історії

Cтипендії для дослідників з України в Центрі міської історії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Зголошення до 21 квітня 2023 р.

Центр міської історії оголошує стипендіальну програму для науковців в Україні за підтримки Інституту гуманітарних наук / Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень) та Фонду Кербера / Körber-Stiftung (Гамбург).

Запрошуємо дослідників, які працюють з темами, пов’язаними з вивченням міст і урбаністики в різних дисциплінах гуманітарних та соціальних наук. Програма вітає істориків, культурологів, соціологів, істориків архітектури та антропологів з дослідницькими проєктами на різних стадіях: від концептуалізації нових проєктів до написання та завершення роботи. Особливо заохочуємо пропонувати проєкти, пов’язані з дослідницькими фокусами Центру, зокрема які зосереджені на досвіді воєн, окупації та відбудовах, урбанізації багатоетнічних міст, плановій урбанності та експертизі, міській спадщині, комеморативних практиках у міських просторах, культурній інфраструктурі та її практиці, цифровій та публічній історії, соціальних структурах та стратифікації, ґендерних досвідах, міській візуальності та комунікативних містах. Хронологічні рамки студій – ХІХ-ХХ століття, географічні межі – Центральна і Східна Європа. За бажанням, буде можливість долучитися до однієї з ініціатив Центру з документування та ширше поміркувати над воєнною документацією. 

УМОВИ

Стипендія передбачає від 3 до 6 місяців резиденції у Центрі міської історії у Львові, стипендію у розмірі 1000 євро на місяць та проживання у гостьових кімнатах неподалік від Центру, невелике робоче місце, адміністративну підтримку, доступ до бібліотеки Центру та Міського медіаархіву, а також сприяння в налагодженні наукових контактів. 

Стипендіати будуть запрошені презентувати та обговорювати попередні результати досліджень в рамках Міського семінару та публічних лекцій, а також долучатимуться до інших заходів Центру міської історії.

Заявка має містити:

  • Короткий опис проєкту (1-2 тис. слів) із вказанням бажаного терміну резиденції (від 3 до 6 місяців)
  • Резюме зі списком публікацій
  • Рекомендаційний лист (для тих аплікантів, які не мають PhD cтупеню чи еквівалентного наукового ступеня)

Будь ласка, надішліть свою заявку на електронну адресу [email protected]. Будь ласка, вкажіть "Стипендіальна програма" у рядку теми вашого електронного листа.

Заявки будуть розглядатись в порядку надходження до 21 квітня 2023 р.

Стипендіальна програма триватиме з травня по грудень 2023 року.

Заявки можна подавати українською або англійською мовами. Розглядатимемо лише повні заявки.

Журі не зобов'язане публічно обґрунтовувати свої рішення.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: бібліотека Центру міської історії / Надін Єгорова