Виставка

Виставка "До і після"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29 серпня - 29 вересня 2013

У малому виставковому залі Львівського музею історії релігії відбулося відкриття виставки ритуального юдейського срібла.

Музей історії релігії є одним з двох львівських музеїв, які містить в своїх фондах цінні артефакти єврейської матеріальної культури. Колекція юдаїки музею, сформована за останні тридцять років, налічує до тисячі предметів. Частина колекції виставлена в постійному експозиційному відділі "Юдаїзм".

У 2011 році музей у співпраці з Центром міської історії розпочав проект, який включав дослідження та документування колекції юдаїки, реставрацію та/або консервацію вибраних предметів і, як кінцевий результат, мав на меті надати доступ до опрацьованих матеріалів громадськості у форматі виставок, постійної експозиції та через он-лайн ресурси. Для опрацювання, систематизації та документування об’єктів була запрошена експерт з юдаїки, незалежний куратор у Відні, проф. Феліцітас Хайнманн-Єлінек. Для ознайомлення з колекцією не лише місцевої, а й міжнародної громадськості був створений он-лайн ресурс юдаїки музею, який поступово наповнюється опрацьованими предметами.

Ця виставка є підсумком спільного проекту та гарною нагодою для львів’ян і гостей міста ознайомитися з тією частиною фонду юдаїки музею, яка в більшості своїй раніше не експонувалися. На виставці експонуватимуться 10 об’єктів. Усі експонати виставки колись використовувалися в обрядових цілях в синагогах або єврейських родинах. Вік, трагічні події Другої світової війни, недостатнє опрацювання матеріалів в музейних фондах, зумовили їхній поганий стан. Фотографії, зроблені до початку реставрації, які також експонуватимуться на виставці, дають уявлення про обсяг виконаної дослідницької та реставраційної роботи.Супровідні матеріали до об’єктів містять інформацію про походження та історію предметів.

За детальнішою інформацією щодо виставки просимо звертатися до куратора виставки, зав. відділу "Юдаїзм", Максима Мартина, за тел. 093 1545340 або е-поштою [email protected]