Виставкa 

Виставкa "Експеримент! Фотографія на початку ХХ століття у Львові та її польські і українські послідовники у ХХ і ХХІ століттях"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24 листопада - 15 грудня 2018

У Лодзькому будинку культури (ŁDK, вул. Траугутта, 18, Лодзь, Польща) триватиме виставка присвячена львівським фотографам і кінематографістам міжвоєнного періоду.

Виставка буде представлена у трьох галереях Лодзького будинку культури: Галерея FF, Галерея Імагінаріум і Галерея Нова. Виставка буде містити роботи близько 30 митців, переважно видатних фотографів, які діяли у Львові. Це – Генрик Міколаш, Вітольд Ромер, Ян Нойман, Александр Кшивоблоцький, Владислав Беднарчук, Данило Фіголь та інші. Їхні праці, без сумніву, є частиною "спільної культурної спадщини України і Польщі". Одна із цілей проекту – надати цьому поняттю нового свіжого вираження.

Однією з робіт представлених на виставці буде відео-арт TIME FORWARD. TWO TIMES BACK створений медіа-художником Олегом Воронком на основі архівних відеоматеріалів опрацьованих Міським медіаархівом, зокрема кінохроніки з Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, телевізійних новин Львівського телебачення 50-60-х років, що зберігаються у Державному архіві Львівської області, а також записів із приватних архівів.

Також частина з представлених робіт були представлені в проекті Андрія Боярова "COPY/PAST" (Кафе-вітальня, конференц-зал Центру, 16.03-30.06.2018), де Адрій вдався до практики апропріації, щоб  звернути увагу на проблеми вивчення та збереження архівів митців та фотографів, які працювали у Львові у першій половині ХХ століття.

Відвідувачі також отримають нагоду оглянути роботи класичних авангардистів з Польщі, таких як Йозеф Робаковскі, Войцех Пражмовскі, Кшиштоф Войцеховскі, Кшиштоф Ціхош (засновник Галереї FF), Єжи Левчинський, групи Каліска з Лодзя, а також будуть представлені і молоді митці – Мацєй Богдановіч і Маурицій Гомуліцкі. Сучасні митці зі Львова, серед яких Роман Гук, Сергій Братковський/Андрій Сагайдаковський, Анастасія Старко, Олег Воронко і Андрій Бояров також долучаться зі своїми фото і відеороботами, і навіть живописом, натхненним історією мистецтва та цифровими технологіями (Влодко Костирко).

Мета проекту – акцентувати на актуальності і енергійності експериментів, які проводилися у Львові у сфері кіно і фотографії у період між двома світовими війнами, а також на важливій ролі Львова як центру сучасного європейського мистецтва. Важливими є очевидні мистецькі зв’язки між митцями по обидва боки кордону, який був для них умовним.

Куратори виставки – Магдалена Свьонтчак (Галерея FF, Лодзь) і Андрій Бояров (Львів), автори супровідних текстів – Адам Собота, Марек Григель і Богдан Шумилович.

За спільного фінансування Міністерства культури і національної спадщини Фонду підтримки культури.

Виставлені роботи походять з колекцій таких установ та приватних осіб: Музей мистецтв м. Лодзь, Національний музей м. Вроцлав, Музей історії фотографії м. Краків, колекція родини Ромер та ін.

Головні партнери проекту: 
Музей історії фотографії в м. Краків
Генеральне консульство РП у Львові
Український Інститут
Посольство України
Фонд Артон

Медіа-партнери:
TVP Kultura
Фотожурнал DOC!
Журнал "Szum"
Журнал "Kalejdoskop"
Toya TV
Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Зображення

Верхнє: Фрагмент відео-арту TIME FORWARD. TWO TIMES BACK / Олег Воронко