Музей Істмана

Музей Істмана

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

08.11.2016

У жовтні цього року всесвітньо відомий Музей Джорджа Істмана запустив онлайн платформу, яка надає доступ до колекцій у понад чверть мільйона фотографій.

"Онлайн доступ, який ми надаємо до таких об’ємних колекцій змінює загальне уявлення про наші фонди та сприяє появі нових форм співпраці між митцями, кураторами, дослідниками і колекціонерами. Незалежно від того, чи ви проводите якесь конкретне дослідження, чи просто цікавитесь тим, які у нас є роботи вашого улюбленого фотографа, тепер робити все це набагато легше. " – зазначають у музеї.

Загалом музей налічує понад 400 000 одиниць збереження і наразі ще не всі матеріали доступні для перегляду у онлайн каталозі, проте автори проекту обіцяють регулярно оновлювати свою базу. Також, найближчим часом доступними для перегляду стануть перші зразки оцифрованих фільмів з колекції рухомих зображень.

Музей Джорджа Істмана був cтворений у 1949 році на базі маєтку засновника компанії Кодак з метою збору, збереження та популяризації історії фотографії та кіно. Зараз тут зберігається найбільша у світі колекція дагеротипії, музей славиться своїми збірками фотографії ХІХ століття, фондами із тисяч найменувань фільмів та роботами  таких метрів, як Ансель Адамс, Анрі-Картьє Брессон, Еліот Ервіт чи Себастьян Сальгадо.

Ознайомитись з проектом можна тут.

Зображення

Верхнє: Музей Джорджа Істмана