Зголошення: Стипендіальна програма імені Конні Крістел 2021

Зголошення: Стипендіальна програма імені Конні Крістел 2021

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Термін прийому заявок: до 15 березня 2021 р.

Сприяння доступу дослідників з усього світу до неймовірної кількості архівних матеріалів і колекцій на тему Голокосту, а також до експертів і знань фахівців у сфері архівів і цифрової гуманістики – це завдання Стипендій EHRI імені Конні Крістел. Програма підтримує і заохочує дослідження Голокосту для дослідників, архівістів, бібліотекарів, кураторів і молодих вчених, особливо аспірантів з обмеженими ресурсами.

Стипендії Крістел фінансуються Європейським Союзом за правилами транснаціонального доступу до інформації, тож передусім націлені на заявників з установ, створених у державах-членах ЄС (ЄС-27), а також з країн, охоплених програмою Горизонт 2020. Особливо заохочуються заявки від кандидатів і кандидаток з Центрально-східної Європи. Стипендія Крістел не приймає заявок для досліджень в установі з тієї самої країни, де ви працюєте.

СТИПЕНДІЯ, ТРИВАЛІСТЬ, ВИМОГИ

Програма імені Крістел передбачає стипендії на покриття витрат на житло і проживання, а також на поїздку до і від приймаючої установи. Стипендії підпорядковуються практикам приймаючих установ. Стипендіати самі клопочуться про свої візи, якщо в них є необхідність.

Крістелівські стипендіати отримують доступ до науково-дослідницької інфраструктури відповідної партнерської установи EHRI, у тому числі доступ до комп’ютера. Заявники можуть обрати тривалість свого перебування, від одного до шести тижнів. (Стипендіати можуть продовжити тривалість свого перебування за власний кошт, у відповідності до правил роботи приймаючої установи і візових вимог.) Одна стипендія може поєднувати різні приймаючі установи. Вітається Відвідування додаткових дослідницьких установ поряд з основною, але основна вимога – регулярне перебування в основній приймаючій установі.

Відібрані заявники запрошуються на спільну вступну онлайн-зустріч, де стипендіати мають нагоду представити себе і своє дослідження та ознайомитися з Порталом EHRI, а також з іншими пропозиціями проєкту EHRI.  Після завершення програми стипендіати програми ім. Крістел мають надати звіт із детальним описом результатів свого перебування та впливом на їх дослідження/проєкт, або ґрунтовний допис (пост для блогу) у  EHRI Document Blog.

Примітка щодо поточної пандемії коронавірусу: Відібрані заявники самі моніторять поточні або заплановані обмеження щодо пересування, які можуть негативно вплинути на їхнє перебування у партнерських установах EHRI. Якщо обрану установу неможливо відвідати через пандемію, вона за можливості надасть віддалений доступ до своїх архівних фондів та до місцевих експертів, які здатні надати додаткову інформацію та настанови. У випадку, якщо віддалений доступ обмежений або неможливий взагалі, дати стипендіальної програми можна посунути, але стипендія повинна бути використана не пізніше 30 вересня 2024 р.

ПАРТНЕРИ EHRI

EHRI пропонує Стипендії імені Крістел в таких установах-партнерах EHRI (одній або декількох, вибір здійснюється на конкурсній основі):

ЗАЯВКА

Усі матеріали заявок слід подавати англійською мовою. Заявка має містити такі матеріали:

  • Заповнена форма заявки.
  • Біографія (макс. 2 стор.).
  • 4-5 стор. (макс. 1 250 – 1 500 слів) детального опису дослідницького проєкту на тему Голокосту (включно з передумовами і очікуваними результатами), запланованого на період стипендії, а також обґрунтування вибору конкретної установи і архівних фондів, на які прагне подаватися заявник і чому саме цей вибір підходить для обраної теми дослідження.
  • Рекомендаційний лист від авторитетного вченого, знайомого з роботою заявника. Він має містити оцінку запропонованого дослідження заявника та загальної якості роботи заявника. Цей лист слід надіслати імейлом у сканованому вигляді (з підписом і офіційною шапкою автора рекомендації), разом з заявкою, або ж рекомендація має надійти безпосередньо від її автора. Лист має бути отриманий до кінцевого терміну прийому заявок.
  • Заявник також мусить вказати у бланку заявки другу особу, яка може дати рекомендацію. EHRI може згодом звернутися до цієї особи напряму.

Термін прийому заявок: 15 березня 2021 р.  

Повний пакет матеріалів заявки слід надіслати у долученні до електронного листа у форматі DOC або PDF на адресу: [email protected]. Усі пропозиції будуть оцінюватися на предмет наукової успішності незалежною комісією експертів. EHRI прагне створити середовище рівних можливостей, відтак не дискримінує нікого за ознакою раси, віросповідання, етнічної чи національної приналежності, віку, статі, ґендеру, сексуальної орієнтації чи інвалідності. Заявники отримають відповідь упродовж 2-3 місяців з дати завершення прийому заявок.