Археологія фотографії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

18 липня 2017

Відбудеться майстер-клас Мацея Турчиняка "Архівування фотографії у побутових умовах" для працівників музеїв, власників колекцій фотографії, сімейних архів та всіх зацікавлених. Митців та фотографів запрошуємо взяти участь у зустрічі з Мартою Шиманською, кураторкою, віце-президенткою фундаціїї "Археологія фотографії" (Варшава), яка розповість про роботу художника із архівами фотографії.

Процес архівації фотографії є одним із найважливіших моментів збереження та вивчення історії та візуальної пам’яті. Аматорська, сімейна фотографія несе в собі неприховані відбитки історії та її цінність збільшується з кожним роком її існування. Недаремно останнім часом митці та куратори все частіше звертаються до теми вернакулярної фотографії, а тема появи і роботи інституцій, які займались збереженням архівів фотографії, з’являється у медіапросторі та приватних розмовах.

Про те, що ж можна зробити кожному самотужки для збереження фотографій, як працювати із власними збірками і що можуть почерпнути з цього митці, будемо розмовляти під час зустрічі із Мацеєм Турчиняком та Мартою Шиманською. Події у Львові організовує Odesa//Batumi Photo Days та Culture.pl за підтримки Міського медіаархіву Центру міської історії Центрально-Східної Європи.

Майстер-клас "Архівування фотографії в побутових умовах".

Проводить Мацей Турчиняк (Варшава, Польша)

Під час майстер-класу будуть розглянуті можливі методи роботи з фотоархівами: питання безпечного зберігання фотографічних архівів, методи упаковування, види упаковки, обгортки та паперу для архівування. Методологія оцифровування – як обирати сканер, як сканувати, які формати файлів використовувати, як зберігати файли.

Відкрита зустріч з Мартою Шиманською

"Під час я би хотіла зустрічі поставити питання про те, як архів фотографії може стати основою для художньої творчості та художнього дослідження? Яка роль художника, куратора, власника архівів?" Марта розповість про основні принципи для роботи з фотоархівами, і як її безпечно провести. Поділиться досвідом діяльності Фонду "Археологія фотографії" та проекту "Живий архів", до роботи з яким були запрошені сучасні митці, а також розкаже про власні найцікавіші проекти, пов’язані з фотографією, та про проблеми, які з’являються під час їх реалізації.

Мацей Турчиняк 

є фахівцем з оцифровування і консервації фотографії та програмістом. Протягом шести років він керує відділом оцифровування в Фонді “Археологія Фотографії”. Має досвід сканування фотоматеріалів виконаних найрізноманітнішими техніками. Брав участь у численних навчальних програмах з оцифровування (останнє – “Оцифрування кольорових матеріалів” в університетському коледжі Гьовік, Норвегія).

Марта Шиманська

 є кураторкою та організаторкою проектів, пов’язаних з фотографією та візуальною освітою. Вона працює заступницею голови Фонду “Археологія Фотографії” і є членицею ради програми Міжнародного фестивалю фотографії в Лодзі. З фотофестивалем співпрацює з 2005 року як керівниця програми. Координаторка Спілки Фотофестивалів (Photo Festival Union ) – асоціації, що об’єднує європейські фестивалі фотографії. Рецензентка міжнародних переглядів портфоліо та журі міжнародних конкурсів.