Стипендія Арона Шварца

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14.11.2017

Архів відкритого суспільства Віри та Дональда Блінкена (Vera and Donald Blinken Open Society Archives) при Центрально-Європейському Університеті оголошує щорічний конкурс на здобуття стипендії для роботи у полі технологій та розвитку відкритого доступу до інформації.

Стипендія Арона Шварца адресується для фахових дослідників, а також для активістів, які працюють над технологіями та ідеями, що покликані розвивати відкритий доступ до знань, змінювати підхід до керування бібліотеками та архівами, а також реалізацією інновацій у сфері доступу до даних.

Головним фокусом для стипендії у 2018 році є проблеми пов’язані з автентифікацією цифрових, або оцифрованих документів для подальших досліджень, або ж їх використання в якості юридичних доказів. Також заохочуються дослідження, щодо переосмислення класичного каталогізування з врахуванням сучасних технологій у галузі штучного інтелекту (машинне навчання, нейронні мережі), розробки нових метаданих для автоматизованого каталогізування та студій з аналізу даних про поведінку користувачів мережі.

Кінцевим терміном подачі заявки на стипендію є 31 грудня 2017 року. Детальніше про програму та умови участі на сторінці Архіву відкритого суспільства: http://www.osaarchivum.org/work-with-us/fellowship/aaron-swartz-fellowship

Архів відкритого суспільства Віри та Дональда Блінкена (Vera and Donald Blinken Open Society Archives) при Центрально-Європейському Університеті - це комплекс архівних інституцій. Діяльність організації пов’язана із збереженням важливих архівних колекцій, які перш за все стосуються історії Холодної війни та порушень прав людини. Також - це лабораторія для архівних експериментів і застосування нових підходів до контекстуалізації, репрезентації та використання архівних документів.